0 különböző nyitott pályázat
2024. május 20.
Pályázati szűrő
BELB

Uniós polgári védelmi mechanizmus (UCPM) - Hálózati partnerség

Összefoglaló:

A pályázat multidiszciplináris, kockázatalapú tematikus közösségek/szakértői központok tervezése, fejlesztése és megvalósítása a polgári védelem és a katasztrófavédelem érdekelt felei számára. Olyan kapacitásfejlesztő és alkalmazott tudományos tevékenységek tervezése, fejlesztése és végrehajtása, amelyek hozzájárulnak a polgári védelem és a katasztrófavédelem terén szerzett ismeretek, szakértelem és készségek felépítéséhez és megosztásához.


Célok:

Az Unió Polgári Védelmi Tudáshálózatát az Unió Polgári Védelmi Mechanizmusáról (UCPM) szóló felülvizsgált jogszabály (1313/2013/EU határozat) alapján hozták létre, mint az UCPM kulcsfontosságú eszközét a jobb információáramlás, az innováció fellendítése, a jobb tudás, a szakértelem és a készségek bővítése, valamint a konszolidáció érdekében. tudományos bizonyítékok együttműködésen, cserén, partnerségen és hálózatépítésen keresztül.

Célkitűzés :

  1. Multidiszciplináris, kockázatalapú tematikus közösségek/szakértői központok tervezése, fejlesztése és megvalósítása a polgári védelem és a katasztrófavédelem érdekelt felei számára.
  2. Olyan kapacitásfejlesztő és alkalmazott tudományos tevékenységek tervezése, fejlesztése és végrehajtása, amelyek hozzájárulnak a polgári védelem és a katasztrófavédelem terén szerzett ismeretek, szakértelem és készségek felépítéséhez és megosztásához.

Várható hatás :

Tematikus közösségek/szakértői központok jönnek létre és működnek a Tudáshálózat keretében, amelyek központi szerepet töltenek be a tér biztosításában, a részvételi szabályok kialakításában és lehetővé teszik az érintettek számára, hogy birtokolják és vezessék közösségeiket. A tematikus közösségek/szakértői központok a projektek elsődleges és másodlagos kedvezményezettjeit egyaránt szolgálják, beépülnek a Tudáshálózat szervezeti és működési struktúrájába, és hozzájárulnak az UCPM döntéshozatali, megelőzési, felkészülési és reagálási tevékenységeinek erősítéséhez.

A megalakítást követően a tematikus közösségeknek/szakértői központoknak képesnek kell lenniük arra, hogy összekapcsolódjanak egymással, és tematikus közösségek/szakértői központok hálózatát alakítsák ki, ahol a polgári védelem és a katasztrófavédelem szereplői összefognak, és összefognak a bevált gyakorlatok, ismeretek és szakértelem cseréje érdekében. bonyolultabb katasztrófa- és kockázati forgatókönyvek esetén.

A forgatókönyvek felhasználásával a tematikus közösségek/szakértői központok egyéni, szervezeti és rendszerszintű tudást generálnak, tesztelnek és megosztanak a kritikus közös kockázatokkal és a felmerülő kockázatokkal szemben, valamint elősegítik a kutatások, a bizonyítékokon alapuló gyakorlatok és innovációs eredmények átadását a polgári védelembe és a polgári védelembe. katasztrófavédelmi tervezés és műveletek. A kapacitásfejlesztési és tudományos tevékenységek tervezése, fejlesztése és megvalósítása révén a tematikus közösségek/szakértői központok széles, multiszektorális és multidiszciplináris tudás- és szakértelem bázist tudnak összehívni és hasznosítani.

Ezen túlmenően a tematikus közösségek/szakértői központok lehetővé teszik a polgári védelem és katasztrófavédelem érdekelt feleinek bevonását és bevonását, összpontosítva és szakértelemmel a különböző témákban és szakterületeken, hogy ösztönözzék az agilis, fenntartható és méretezhető partnerségek létrehozását.

Pályázati azonosító: UCPM-2022-KN-NGEU
Státusz: lejárt
Határidő: 2022.06.09.
Keretösszeg: 2 500 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 85%
Konzorciumi előírás:

A pályázatokat legalább öt pályázóból álló konzorciumnak kell benyújtania (kedvezményezettek; nem kapcsolt szervezetek), amely megfelel a következő feltételeknek:

  • Legalább három pályázót kell bevonni legalább három különböző tagállamból;
  • A pályázó bevonhat nem EU-országokból érkező pályázókat is;
  • Egy pályázónak koordinátorként kell eljárnia, és felelősnek kell lennie a tevékenység irányításáért, jelentések és eredmények benyújtásáért, valamint a Bizottsággal való kapcsolattartásért;
  • A koordinátornak olyan polgári védelmi közjogi szervezetnek vagy más közjogi szervezetnek kell lennie, amely a pályázat tárgyában illetékes tagállamból származik (pl. egészségügyi hatóság). Ha a koordinátor nem polgári védelem, hanem egy tagállam más közintézménye, a koordinátornak meg kell küldenie az illetékes nemzeti polgári védelmi hatóság támogató levelét.
  • Különböző háttérrel és szakértelemmel rendelkező pályázókat kell bevonniuk, ideértve többek között az egyetemeket, a tudományos központokat, a képzési központokat, a polgári védelmi hatóságokat és a nemzetközi szervezeteket
Feltöltés ideje: 2022. 03. 16.
Határidő:
2022.06.09.
Kiírás neve magyarul:
Uniós polgári védelmi mechanizmus (UCPM) - Hálózati partnerség
Kiírás neve angolul:
Knowledge Network Partnership
Program:
Union Civil Protection Mechanism (UCPM)
Alprogram:
Uniós polgári védelmi mechanizmus (UCPM)