0 különböző nyitott pályázat
2024. május 05.
Pályázati szűrő
ee
eup
jog
emd
kh

Tájékoztatási és képzési intézkedések a munkavállalói szervezetek számára

Összefoglaló:

A felhívásban kiírt pályázatok várhatóan hozzájárulnak az európai szociális párbeszéd prioritásaihoz és tevékenységeihez is, ideértve azokat, amelyeket az EU ágazatközi és ágazati szociális párbeszéd bizottságainak munkaprogramjai tartalmaznak, valamint azokat, amelyek a 2016. júniusi nyilatkozat részét képezik.

Célok:

A következő témákkal foglalkozó fellépések különösen üdvözlendőek:

- a munkaerőpiac korszerűsítése, munkahelyteremtés és fiatalok foglalkoztatása, foglalkoztatás a kkv-kban;

- új munkaformák és platformmunka;

- a munka minősége, a munkahelyi egészség és biztonság, a változások és szerkezetátalakítások előrejelzése, előkészítése és kezelése;

- klímasemleges és digitális átállás;

- készségek fejlesztése, beleértve az újra- és továbbképzést; készségek intelligencia;

- EU-n belüli munkaerő-mobilitás, migráció;

- a munka és a családi élet összeegyeztetése, a nemek közötti egyenlőség, a diszkrimináció elleni küzdelem, az aktív időskor, az egészségesebb és hosszabb munkavégzés, az aktív befogadás és a tisztességes munkakörülmények, a szociális védelmi rendszerek modernizálása;

- a COVID-19 válság foglalkoztatási, társadalmi és gazdasági következményeinek, valamint a munkavállalói szervezetek/szociális partnerek sajátos szerepének kezelése e tekintetben.



A felhívásban kiírt pályázatok várhatóan hozzájárulnak az európai szociális párbeszéd prioritásaihoz és tevékenységeihez is, ideértve azokat, amelyeket az EU ágazatközi és ágazati szociális párbeszéd bizottságainak munkaprogramjai tartalmaznak, valamint azokat, amelyek a 2016. júniusi nyilatkozat részét képezik.

A Tanács elnöksége, az Európai Bizottság és az európai szociális partnerek a „szociális párbeszéd új kezdetéről”. Ebben az összefüggésben különös hangsúlyt fektetnek a kollektív tárgyalások erősítésére, beleértve a minimálbért, valamint a szociális partnerek bevonását az európai szemeszterbe, valamint az uniós politikai döntéshozatalhoz való hozzájárulásuk fokozását.

Különösen üdvözlendőek lesznek azok az intézkedések, amelyek hozzájárulnak a szociális jogok európai pillérében meghatározott foglalkoztatási, társadalmi és gazdasági kihívások kezeléséhez.

A javaslatok várhatóan hozzájárulnak a munkavállalói szervezetek azon képességének erősítéséhez, hogy uniós/transznacionális szinten megbirkózzanak a foglalkoztatásban és a munkában, valamint a társadalmi párbeszéddel kapcsolatos változásokkal kapcsolatos kihívásokkal. Az Európai Unió működéséről szóló szerződés (EUMSZ) 154. cikkével összhangban tovább kell járulniuk az ágazatközi és ágazati szintű szociális párbeszéd előmozdításához, valamint az európai szociális párbeszéd fejlesztéséhez a tájékoztatás különböző dimenzióiban. csere, konzultáció, tárgyalás és közös fellépés. Hatásuk abban is állhat, hogy a Covid-válságot követően megerősödik a nemzeti szociális partnerek kapacitása. A várt eredmények a munkavállalók képviselőinek jobb szakértelmében, az európai szociális párbeszédben való részvételhez, az európai szociális párbeszédben megvitatott kérdések jobb megértésében, az európai szociális párbeszéddel kapcsolatos ötletek/tapasztalatok megosztásában, valamint a munkavállalói szervezetek kapacitásának javításában állnak.


Pályázati azonosító: SOCPL-2022-INFO-WK-01
Státusz: lejárt
Határidő: 2022.06.01.
Keretösszeg:

A rendelkezésre álló felhívás költségvetése 6 670 000 EUR. Ez a keret legfeljebb 20%-kal növelhető.

Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 90%
Kedvezményezett:

A jogosultsághoz a pályázóknak (kedvezményezetteknek, kapcsolt szervezeteknek és társult partnereknek) kell lenniük:

- jogi személyeknek (állami vagy magánszervezeteknek);

- a jogosult országok valamelyikében letelepedett és bejegyzett, azaz:

- EU-tagállam

- EU-n kívüli országok (nem koordinátor és egyetlen pályázó esetén): Tagjelölt országok: Albánia, Észak-Macedónia, Montenegró, Szerbia és Törökország

- Az egyetlen kérelmezőnek kötelező a munkavállalókat európai szinten képviselő szociális partner szervezet.

- Konzorcium esetén a koordinátornak a munkavállalókat európai, nemzeti vagy regionális szinten képviselő szociális partner szervezetnek kell lennie.

Konzorciumi előírás:

A konzorciumi tevékenységnek tartalmaznia kell egy koordinátort és legalább egy másik kedvezményezettet (kedvezményezetteket, nem kapcsolt szervezeteket vagy társult partnereket). További részletekért lásd fent a „Jogosult résztvevők (jogosult országok)” részt.

Feltöltés ideje: 2022. 03. 02.
Határidő:
2022.06.01.
Kiírás neve magyarul:
Tájékoztatási és képzési intézkedések a munkavállalói szervezetek számára
Kiírás neve angolul:
SOCPL-2022-INFO-WK-01
Program:
Social Prerogative and Specific Competencies Lines (SOCPL)
Alprogram:
social dialogue - társadalmi párbeszéd