0 különböző nyitott pályázat
2024. április 27.
Pályázati szűrő
ikt
gyf
b
dig

Cselekvési CISE riasztórendszer

Összefoglaló:

A pályázat célja állami tengerészeti hatóságok közötti együttműködés fokozása.

Célok:

A CISE átmeneti szakaszával összefüggésben e pályázati felhívás fő célkitűzései az állami tengerészeti hatóságok (köztük az Európai Bizottság szolgálatai és az uniós ügynökségek) közötti együttműködés fokozása azáltal, hogy elősegítik a működés előtti szakaszban legalább két szolgáltatás fejlesztését. és elősegíti a CISE felvételét annak működőképességére való tekintettel. Az üzemeltetés előtti szakaszban kifejlesztett szolgáltatásoknak kockázat- és eseményriasztó szolgáltatásokhoz [1]kell kapcsolódniuk,amelyek a CISE-t használják információcserére.

Ezek a szolgáltatások kiegészítik a felhasználói közösségek korábbi rendszerein keresztül cserélt információkat. Ezek a szolgáltatások semmilyen módon nem helyettesítik vagy helyettesítik a meglévő rendszereket és az európai és/vagy nemzetközi jog szerinti meglévő jogi kötelezettségeket.

A CISE célja, hogy lehetőséget adjon a felhasználóknak arra, hogy a hiányzó információkat kiegészítsék vagy kiegészítsék a korábbi rendszereikben rendelkezésre álló információkkal. Ezeknek a szolgáltatásoknak lehetővé kell tenniük az információk kiegészítését a CISE -hálózathoz kapcsolódó hatóságok szélesebb körének elérésével.

A javaslatoknak az információs szolgáltatások bevezetésére kell összpontosítaniuk, amelyek támogatni tudják az illetékes hatóságok munkáját, és legalább 3 használati esetet kell kezelniük a műtét előtti környezetben. Ennek a CISE közleményben [2] szereplők közül a lehető legtöbb ágazat hatóságait kell bevonnia .

A javasolt szolgáltatásoknak elő kell segíteniük az üzemeltetők munkáját, hogy feladataikat az azonosított használati esetekkel összefüggésben elvégezzék, a szükséges információk időben történő megosztásával az operációs rendszerükben (örökség). A kiválasztott szolgáltatásokra vonatkozó automatikus információmegosztás célja a munkaterhelés csökkentése operatív szinten, és a taktikai szintű döntéshozatali folyamat továbbfejlesztése. Ezért az információcserét automatizálni kell az érintett hatóságok örökölt rendszereit összekötve (nincs szimulátor vagy dedikált ügyfél), és bizonyítani kell a fogadott információk tényleges felhasználását a fogadó régi rendszerben.

A pályázóknak el kell magyarázniuk javaslatukban, hogy a megcélzott tevékenységek végrehajtása hogyan eredményez konkrét és mérhető eredményeket a projekt időtartama alatt. A javaslatoknak be kell mutatniuk, hogyan biztosítanak hozzáadott értéket a meglévő rendszerekhez.

A megvalósított, használati eseteket kezelő szolgáltatásokat legalább 6 hónapig kísérleti jelleggel kell működtetni az operatív hálózatban, valós eseményeket megcélozva. E tekintetben a kérelmezőnek operatív jelentést kell készítenie, ahol az eseményeket és/vagy céltevékenységeket dokumentálni kell.

A projektnek a lehető legtöbb meglévő CISE csomópontot kell használnia. Ezenkívül a projektnek új érdekelt felek bevonására kell törekednie. Ha új csomópontok telepítésére van szükség a hálózatban, a CISE csapata (azaz az EMSA és a JRC) biztosítja a szükséges műszaki útmutatást.

A projekt során kifejlesztett összes szolgáltatásnak meg kell felelnie a CISE adat- és szolgáltatási modell specifikációinak [1]. Az új szolgáltatások CISE -közösségen belüli bevezetésének megkönnyítése, valamint a meglévő CISE -adapterek karbantartásának és átjárhatóságának megkönnyítése , minden új adaptert meg kell határozni és dokumentálni kell.

A szolgáltatásokat operatív kontextusban kell megosztani (elfogyasztani és nyújtani), ezért az érintettek szituációs központjának ügyeletesei szabványos működési eljárásokkal kezelik, legalább 6 hónapig. Ennek a tevékenységnek az operatív eredményeit operatív jelentéssel kell jelenteni, amely kiemeli, hogy a CISE mely műveletekhez járult hozzá a célhoz vagy eseményekhez, amelyek észleléséhez a CISE hozzájárult.

Ezenkívül a javaslatnak tartalmaznia kell egy utolsó bemutató gyakorlatot, amely a projekt keretében kifejlesztett szolgáltatások és a CISE hálózatban már meglévő szolgáltatások kombinációját használja fel. A gyakorlatot az új szolgáltatások teljes CISE közösség számára történő bemutatására és bemutatására kell használni. A gyakorlatoknak bizonyítaniuk kell az információcsere hozzáadott értékét a kiválasztott operatív forgatókönyvekben.

A projekteknek legalább a következő alapvető tevékenységeket kell elvégezniük a projekt megvalósításának részeként:

  • A kiválasztott használati esetek elemzése;
  • A működési eljárások kiigazítása és az érintett régebbi rendszerek korszerűsítése az újonnan rendelkezésre álló információk felhasználásának automatizálása és a releváns teljesítménymutatók (KPI) meghatározása érdekében;
  • A szolgáltatásokon keresztül megosztott információk biztosításához és felhasználásához szükséges CISE -adapterek tervezése, fejlesztése és üzemeltetése;
  • A CISE együttműködési megállapodás aláírása az információcsere érdekében;
  • A műtét előtti szolgálatok 6 hónapos kiépítése és működtetése, valamint az eredményekről és eredményekről szóló elemzés utólagos értékelése;
  • Bemutató rendezvény szervezése és végrehajtása a CISE közösség számára.

Ezenkívül a fenti alaptevékenységek támogatása érdekében a pályázóknak a következő kiegészítő tevékenységeket kell tartalmazniuk:

Irányítóbizottság (SC) létrehozása a projekt általános stratégiai irányításának biztosítása érdekében. Az FB -nek az érintett tengeri ágazatok képviselőiből és az érintett kedvezményezettekből kell állnia. A Bizottság (KKK, MARE és MOVE), az EMSA és/vagy a CINEA csak megfigyelői minőségben vehet részt.

Pályázati azonosító: EMFAF-2021-PIA-CISE
Státusz: lejárt
Határidő: 2022.01.18.
Keretösszeg: 2 437 500 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Feltöltés ideje: 2021. 09. 16.
Határidő:
2022.01.18.
Kiírás neve magyarul:
Cselekvési CISE riasztórendszer
Kiírás neve angolul:
Action for a CISE incident alerting system
Program:
European Climate, Infrastructure and Environment Executive Agency (CINEA) Európai Éghajlat-politikai, Környezetvédelmi és Infrastrukturális Végrehajtó Ügynökség
Alprogram:
Connecting Europe Facility (CEF) Európai Hálózatfinanszírozási Eszköz