0 különböző nyitott pályázat
2024. május 02.
Pályázati szűrő
ikt

EGNSS tömegpiaci alkalmazások

Összefoglaló:

A Horizont 2020 Program pályázatot hirdet konzorciumok számára a következő témakörben: olyan új, innovatív alkalmazások fejlesztése, amelyek kereskedelmi hatással, illetve egyértelmű piaci elterjedési potenciállal rendelkeznek. Az alábbi területek prioritást élveznek: a mobilitás, mint szolgáltatás és az „Okos Városok”; a Dolgok Internete (IoT); kereskedelmi és közösségi helyalapú szolgáltatások.

Célok:

Az elmúlt tíz év során szemtanúi lehettünk a GNSS alapú felhasználói technológiák egyre szélesebb körű elterjedésének. Mindez a személyi navigációs eszközök gépjárművekben való megjelenésével kezdődött, majd az okos telefonok térnyerésével folytatódott. Manapság a folyamat kiterjed többek között a tabletekre, laptopokra, fényképezőgépekre, fitnesz ruházatra és testen hordható eszközökre is. A közelmúlt tendenciái rámutattak továbbá arra is, hogy a jövőben a GNSS rendszerhez való csatlakozás, illetve a GNSS rendszerhez csatlakozó eszközökkel való felszereltség már nem pusztán a „minden ember”, hanem a „minden” vonatkozásában lesz releváns (például járművek csatlakoztatása, valamint a Dolgok Internetének kiterjesztése). Mindez a helyalapú szolgáltatások (Local Based Services – LBS) új generációjának térnyerését eredményezi. Ezen új generációs helyalapú szolgáltatások fejlesztése az alkalmazástól függő különböző szükségleteken alapul. Az ezen szükségleteknek való megfelelés érdekében a GNSS-sel szemben támasztott alapvető elvárások között a TTFF (time-to-first-fix), pontosság és elérhetőség szerepel. A Galileo műholdak a jelelérhetőség terén jelentenek előrelépést, tovább növelve ezzel a helyalapú szolgáltatások folyamatos biztosítását a városi, illetve kihívást jelentő környezetben. A több műholdrendszerhez való kapcsolódási lehetőségek támogatásával a Galileo képes megfelelni a nagy igényeket támasztó olyan alkalmazásoknak is, amelyek számára különösen fontos a nagyobb pontosság, és gyorsabb TTFF.

A pályázati felhívás által megfogalmazott kihívást a GNSS által támogatott tömegpiaci készülékek elérhetőségének kihasználása jelenti olyan innovatív EGNSS alkalmazások fejlesztésével, amelyek:

  • elősegítik az EGNOS és Galileo tömegpiaci elfogadását és biztosítják a felhasználók számára az általuk nyújtott előnyök kihasználását;
  • az EGNSS innovatív jellegzetességeit a legmesszebbmenőkig képesek kihasználni;
  • hozzájárulnak az európai GNSS iparág versenyképességéhez a mobilalkalmazások területén, különös hangsúllyal a kis- és középvállalkozások innovatív szerepére;
  • képesek a társadalmi előnyök maximalizálására, olyan alkalmazások fejlesztésének támogatásával, melyek alapvető társadalmi kihívásokra irányulnak az olyan fókuszkerületek vonatkozásában, mint az egészségügy, állampolgárok biztonsága, mobilitás, okos városok, fenntartható erőforrásgazdálkodás, regionális növekedés, alacsony szénkibocsátású energiaforrások, infrastruktúra tervezés és védelem, éghajlatvédelem.

A pályázatok keretében olyan új, innovatív alkalmazások fejlesztésére kell törekedni, amelyek kereskedelmi hatással, illetve egyértelmű piaci elterjedési potenciállal rendelkeznek. Az alábbiakban néhány lehetséges terület kerül meghatározásra, melyek különösen ígéretesek az EGNSS-alapú alkalmazások további fejlesztésére.

A mobilitás, mint szolgáltatás és „Okos Városok”: EGNSS alapú megoldások fejlesztése az egyes közlekedési módok közötti mobilitás biztosítása érekében, továbbá az új, kialakulóban levő „mobilitás mint szolgáltatás” típusú megközelítés támogatása, melynek keretében a felhasználó nem járművet vagy tömegközlekedési utazásra jogosultságot biztosító jegyet vásárol, hanem saját mobilitási szükségleteivel összhangban álló szolgáltatást.

A Dolgok Internete: EGNSS alapú megoldások fejlesztése a „Dolgok Internete” számára, az egyénileg azonosítható készülékek összekapcsolhatóságának, illetve elhelyezkedésük meghatározhatóságának kihasználása érdekében. A pályázatokban világosan tükröződnie kell annak a ténynek, hogy a Dolgok Internetéhez kapcsolódó technológia valóban megváltoztatja mindennapi életünket.

Kereskedelmi és közösségi helyalapú szolgáltatások: a pályázatoknak a következő két alkalmazási terület egyikére kell vonatkozniuk: 1) a kereskedelmi helyi alapú szolgáltatások alkalmazásai (például biztonságos pénzügyi tranzakciók, mobil munkaerő menedzsment, nyomkövető megoldások, kiterjesztett valóság, közösségi hálózatok és sport); 2) közösségi helyi alapú szolgáltatások alkalmazásai (például biztonság és sürgősségi hívások (E112), e-egészségügy, valamint a látásukban és mozgásukban korlátozott emberek támogatása).

A jelen pályázati felhívás ösztönzi az iparági szereplők és különösen a kis- és középvállalkozások részvételének biztosítását a támogatott projektek esetében.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: GALILEO-2-2017
Státusz: lejárt
Határidő: 2017.03.01.
Keretösszeg: 9 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás:

Profitorientált társaságok részére 70%, non-profit szervezetek számára 100%.

Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy csatlakozott országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2016. 10. 10.
Határidő:
2017.03.01.
Kiírás neve magyarul:
EGNSS tömegpiaci alkalmazások
Kiírás neve angolul:
EGNSS mass market applications
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Industrial Leadership