0 különböző nyitott pályázat
2024. május 02.
Pályázati szűrő
ikt

„Minden ami Okos, Mindenhol” kezdeményezés

Összefoglaló:

A Horizon 2020 Program pályázatot hirdet önálló vagy konzorciumi pályázók számára a következő témakörben: a fejlett digitális technológiák európai iparban való elterjedésének elősegítése, különös tekintettel az innovatív elektronikai alkatrészeket tartalmazó termékeket, szoftvereket és rendszereket gyártó kis-, közepes és köztes méretű vállalkozásokra.

Célok:

A „Minden, ami Okos, Mindenhol” kifejezés alatt a digitális technológiát integráló termékek következő hulláma értendő. Ezen a téren a fő kihívást a fejlesztés és a tervezés ütemének gyorsítása, valamint a fejlett digitális technológiák európai iparban való elterjedésének elősegítése jelenti, különös tekintettel az innovatív elektronikai alkatrészeket tartalmazó termékeket, szoftvereket és rendszereket gyártó kis-, közepes és köztes méretű vállalkozásokra.

a. Az Innovációs Intézkedés keretében támogatásra kerülő pályázatokban az alábbi három szempont mindegyikét érvényesíteni szükséges.

  1. Innovációs csomópontként funkcionáló, multidiszciplináris kompetenciaközpontok alapítása Európa-szerte, azon vállalkozások támogatása érdekében, amelyek termékeik vonatkozásában a digitális technológiával kísérleteznek.
  2. A teljes értéklánc mentén megjelenő, különböző kulcsszereplőket összefogó, kritikus méretet elérő, határon átnyúló kísérletek megvalósítása, a technológiák felhasználói igényekhez való igazítása érdekében.
  3. A kompetenciaközpontok hosszú-távú fenntarthatóságát biztosító tevékenységek.

Az innovációs tevékenység az alábbi négy terület közül egy vagy több vonatkozásában valósulhat meg. A kiválasztásra kerülő projektekkel szemben elvárás, hogy egymással együttműködve az európai „Minden, ami Okos, Mindenhol” ökoszisztéma kialakítására törekedjenek:

  • 1. terület: Kiberfizikai és beágyazott rendszerek. A cél olyan, bármely szektorhoz tartozó üzleti vállalkozások támogatása, amelyek termékeik, illetve szolgáltatásaik minőségének javítására törekszenek innovatív, beágyazott infokommunikációs elemek és rendszerek segítségével. Ezen a területen belül korábbi fejlesztésű kutatási/innovációs termékeket támogató, ígéretes platformok vonatkozásában megvalósuló ökoszisztéma-fejlesztés is támogatható.
  • 2. terület: Személyre szabott, alacsony energiafelhasználású számítástechnika és a Dolgok Internete. Az elsődleges cél olyan vállalkozások támogatása, amelyek a nagy számítástechnikai kapacitás-szükségletű helyzetekre fejlesztenek olyan termékeket, amelyek versenyelőnye nem csak a kapacitások léptékében, de alacsony energiafelhasználási szintjükben is megmutatkozik. Ezen területen belül a korábbi, alacsony energiafelhasználású számítástechnikai rendszerek érdekében létrejött projektek keretében kialakított, ígéretes platformok ökoszisztémáinak támogatása is megvalósulhat.
  • 3. terület: Rendszerintegráció és fejlett mikroelektronikai alkatrészek. Ezen belül a cél az elektronikai alkatrészek, érzékelők, intelligens tárgyak és rendszerek támogatása a következő tevékenységek keretében: i) a fejlett tervezéshez és gyártáshoz való hozzáférés biztosítása a tudományos világ, a kutatóintézetek, valamint kis- és középvállalkozások számára, továbbá ii) gyors prototípus-készítés a kis- és középvállalkozások számára
  • 4. terület: Organikus és nagy felületbe integrált elektronikai megoldások. Ennek keretében az elsődleges cél a vállalkozások támogatása a nagy felületbe integrált elektronikai megoldásokat tartalmazó termékeikre vonatkozó innováció, további fejlesztések és validációs törekvések megvalósítása terén. Fő célterület i) a már érett, használatra alkalmas tervek, technológiák és prototípusok köre; ii) konkrét felhasználói igényekre és üzleti esetekre alapuló alkalmazási kísérletek.

A fenti négy terület mindegyike esetében legalább egy pályázat támogatásra kerül.

b. A Koordinációs és Támogatási Intézkedés célja a jelen kezdeményezés által támogatott tevékenységek közötti együttműködés megerősítése, a fejlesztések hatásainak növelése, valamint technológiai, alkalmazásokat érintő, innovációs és földrajzi értelemben az érdekelt felek szélesebb körű megszólításának biztosítása érdekében. A támogatott tevékenységek között a következők jelenhetnek meg: innovációs portál működtetése, a legjobb gyakorlatok megosztása, disszeminációs tevékenység, a jelen témából származó, új innovatív IKT technológiák azonosítása, a felhasználók és szállítók közötti közvetítő tevékenység, további befektetések ösztönzése nemzeti/regionális kezdeményezések segítségével, illetve az organikus növekedés elősegítésével.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: ICT-04-2017
Státusz: lejárt
Határidő: 2016.11.08.
Keretösszeg:

Innovációs Intézkedés: 25 500 000 EUR

Koordinációs és Támogatási Intézkedés: 1 000 000 EUR

Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás:

Koordinációs és Támogatási Intézkedés esetében: 100%

Innovációs Intézkedés esetében: Profitorientált társaságok részére 70%, non-profit szervezetek számára 100%.

Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy csatlakozott országból kell, hogy érkezzenek.

A Koordinációs és Támogató Intézkedés esetén egy arra jogosult szervezet önállóan is pályázhat.

Feltöltés ideje: 2016. 09. 12.
Határidő:
2016.11.08.
Kiírás neve magyarul:
„Minden ami Okos, Mindenhol” kezdeményezés
Kiírás neve angolul:
Smart Anything Everywhere Initiative
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Industrial Leadership