0 különböző nyitott pályázat
2024. március 29.
Pályázati szűrő
gyf

Hozzáadott értéket előállító feldolgozóipar

Összefoglaló:

A pályázat célja a „Hozzáadott értéket előállító feldolgozóipar”-ban, mint tematikus területen új Tudományos és Innovációs Társulás (TIT) (Knowledge and Innovation Community, KIC) létrehozása az innováció fellendítése, és a hozzáadott értékek teremtése érdekében.

A TIT segíteni fog megvalósítani a Horizont 2020 keretprogram prioritásait a fejlett gyártással és feldolgozással kapcsolatban, valamint a keretprogram különös célkitűzését, azaz az ipari termelés jelenlegi formáinak a tudásintenzívebb, fenntarthatóbb, alacsony szén-dioxid-kibocsátású, ágazatokon átívelő gyártási és feldolgozási technológiákra történő átalakítását.

Célok:

Az európai innovációs tervben meghatározott egyik fő kihívás, amellyel a Horizont 2020 keretprogramon belül is foglalkozni kell, az uniós tagállamok világpiaci versenyképességének kérdése. A feldolgozóipar az egyik olyan ágazat, ahol ez a probléma különösen égető.

Az európai országok feldolgozóiparára meglehetősen nagy nyomás nehezedik: a más fejlett gazdaságok részéről támasztott fokozott verseny, a fejlődő országokban folyó alacsony költségű termelés, valamint a nyersanyagok hiánya súlyos terheket ró az európai termelő vállalatokra. Ezzel egyidejűleg további tényezők – új piaci és társadalmi igények, a tudomány és a technológia gyors fejlődése, valamint környezetvédelmi és fenntarthatósági követelmények – is változást idéznek elő a feldolgozóiparban.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: EIT-Manufacturing
Státusz: lejárt
Határidő: 2016.07.14.
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy csatlakozott országból kell, hogy érkezzenek.

A partnerszervezetek kétharmada EU tagországban működjön.

Legalább egy felsőoktatási intézmény, és legalább egy magáncég kell legyen a tagok között, és összesen maximum 50 szervezet vehet részt egy projektben.

A koordinátornak korábbi tapasztalattal kell rendelkeznie közvetlen uniós forrásokból finanszírozott projektekben.

Feltöltés ideje: 2016. 04. 18.
Határidő:
2016.07.14.
Kiírás neve magyarul:
Hozzáadott értéket előállító feldolgozóipar
Kiírás neve angolul:
Added-value Manufacturing
Program:
Horizon 2020