0 különböző nyitott pályázat
2024. április 25.
Pályázati szűrő
vfi
tud inf

Együttműködés az EEN-nel

Összefoglaló:

A pályázat célja az innovatív vállalatok támogatása.

Célok:

1. Innovatív vállalatok támogatása a) bővülő országokban (évente 300-400) és b) nők által vezetett innovatív vállalatok az EU egészében és a felsőoktatási 3. pillérhez társult országokban (évente 600-800), amelyek célja a magas színvonalú EIC Accelerator elkészítése javaslatokat.

A támogatást 3-5 napos (átlagosan) szolgáltatáscsomag formájában kell megtenni, 1–1 tanácsadással, hogy megerősítsék a potenciális pályázók üzleti helyzetét üzleti, innovációs és partnerségi stratégiáik megerősítésével (pl. Kutatóintézetek, befektetők, ügyfelek, üzleti partnerek). Az Európai Innovációs Tanács (EIC) alkalmazás minden részében a vállalat ügyének megerősítésére kell összpontosítania. A cél a minőségi javaslatok számának növelése és az EIC -re nem alkalmas vállalatok kiszűrése.

2. Támogatás az EIC Accelerator SoE tulajdonosainak (évente 300), hogy magán- és/vagy állami forrásokból finanszírozást szerezzenek.

A támogatást 3-5 napos (átlagosan) 1–1 tanácsadásból álló szolgáltatási csomag formájában kell megtenni, beleértve:

  • A vonatkozó alternatív finanszírozási forrás (ok) azonosítása;
  • Tanácsadó támogatás a pályázati eljáráshoz az azonosított finanszírozási forráshoz, beleértve a projekt esetleges átirányítását;
  • Növelje a pályakezdő képességet, hogy bemutassa a projektötleteket a befektetőknek, és bemutassa a regionális/nemzeti/európai befektetőket (beleértve a befektetőkkel folytatott bemutató eseményeket);
  • A finanszírozástól eltérő igények azonosítása (pl .: partnerség, üzleti támogatás), és hivatkozás a vonatkozó EEN-re vagy az érintett érdekeltek szolgáltatásaira (beleértve a határokon átnyúló szolgáltatásokat);
  • Kövesse nyomon a támogatott állami vállalatokat az alternatív finanszírozás megszerzésében elért sikerükben, és nyújtson vissza adatokat az EIC-nek.

3. A legjobb gyakorlatok cseréje az EEN -en belül, valamint további szakértelemhez és a magánszektor szereplőihez való hozzáférés az EEN javára a bővülő országokban és a társult országokban a 3. pillérhez.

A cél az, hogy a kibővülő országok EEN-eit a fejlettebb EEN-ekkel egyenrangúvá tegyék, hogy megfelelő szolgáltatást nyújtsanak az 1. és 2. cselekvés keretében, és fokozzák együttműködésüket a köz- és magánszféra érdekelt feleivel (pl. Innovációs ügynökségek, induló szövetségek, inkubátorok, Business Angels) egyesületek, befektetők). Ezt az intézkedést a Koordinációs Hivatalnak kell végrehajtania (lásd alább), és magában foglalja, de nem kizárólagosan:

  • Konkrét cselekvési terv kidolgozása és végrehajtása a szélesedő országokban az EEN -ek igényei és kihívásai alapján;
  • Legalább 1 képzés és a legjobb gyakorlatok cseréje EEN konzorciumonként a bővülő országokban (a meglévő EEN „tapasztalatcsere” rendszer mellett);
  • Legalább 2 nap 1-től 1-hez határokon átnyúló coaching tapasztaltabb társak/szakértők által EEN-konzorciumonként a bővülő országokban az EIC Accelerator-javaslatok kidolgozásához (az EEN-tagoktól és más tagállamokból és társult országokból származó szakértőktől).

Konzorcium - koordinációs iroda

E fellépés végrehajtása érdekében a javaslatokat egy legfeljebb 5 EEN tagból álló konzorciumnak kell benyújtania, amelyek megfelelő uniós földrajzi képviselettel, méltányosan elosztott költségvetéssel és jól megalapozott regionális ismeretekkel és tapasztalatokkal rendelkeznek, amelyek közvetlenül kapcsolódnak a fenti tevékenységek köréhez (beleértve a bővülő országokat is) ). A konzorciumnak „koordinációs irodaként” kell működnie, amely a következőkért felelős:

  • Minden tevékenység megszervezése és koordinálása, beleértve a kommunikációt és a terjesztést;
  • Minden fellépés végrehajtásának egyenlő és méltányos elosztása a többi EEN tag számára a tagállamok és a társult országok minden régiójában 3. pillér. Ezek a többi EEN-tag, akik nem tagjai a Koordinációs Iroda konzorciumának, lehetnek alvállalkozók, vagy harmadik félként járhatnak el, és fizetés ellenében természetbeni hozzájárulást nyújtanak. A társult országok országaiban/régióiban, ahol nincsenek EEN tagok, az EEN-en kívüli szervezet kaphat alvállalkozói/harmadik fél finanszírozást.
  • Jelentések készítése a mutatókról, a támogatott vállalatok profiljairól és sikertörténetekről egy informatikai eszközön keresztül. Ezt az informatikai eszközt a koordinációs hivatalnak kell kidolgoznia az EIC-vel egyeztetve. Adatokat kell gyűjteni annak érdekében, hogy régiónként összesített leíró statisztikákat lehessen készíteni, hogy megértsék a kiszolgált vállalatok profilját a tagállamokban és a társult országokban. Ennek az informatikai eszköznek minimalizálnia kell az EEN-tagok jelentéstételi terheit.

Az EU becslései szerint a CSA teljes költségvetésének 5–10% -a lehetővé tenné a koordinációs iroda tevékenységeinek optimális összehangolását és projektmenedzsmentjét. Elégedettségi felméréseket kell készíteni minden egyes tevékenységre vonatkozóan, és meg kell határozni a kkv -k elégedettségi arányát. legalább 80%. Valamennyi fenti intézkedést egymást kiegészítő jelleggel kell végrehajtani, és elkerülni az erőfeszítések megkettőzését más közösségi fellépésekkel és programokkal, pl. az EIC-vel, az NCP-kkel, az EIT KICS-szel, az EEN különböző részeivel, ezért az EEN-nek szorosan együtt kell működnie velük.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency - REA
Pályázati azonosító: HORIZON-EIC-2021-EEN-01-01
Státusz: lejárt
Határidő: 2022.01.06.
Keretösszeg: 7 300 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civilszervezetek), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi-, jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Feltöltés ideje: 2021. 10. 21.
Határidő:
2022.01.06.
Kiírás neve magyarul:
Együttműködés az EEN-nel
Kiírás neve angolul:
Cooperation with EEN
Program:
Horizon Europe
Alprogram:
Európai Innovációs Tanács - European Innovation Council