0 különböző nyitott pályázat
2024. március 29.
Pályázati szűrő
gyf
keg
tud inf

RFCS-2021 Acél kísérleti és bemutató projektek

Összefoglaló:

A pályázat célja tovább fejleszteni az acélgyártási technikákat.

Célok:

Az acélkutatási témában az RFCS programhoz benyújtott javaslatoknak legalább a 2008/376/EK tanácsi határozat megfelelő RFCS kutatási célkitűzéseinek legalább egyikével kell foglalkozniuk ( 8–10. Cikk), és az európai zöldügyről szóló közleménynek az Az RFCS 2021 információs csomag bevezető fejezete, 1. rész.

A pályázat kitöltésekor a pályázóknak fel kell tüntetniük, hogy mely kutatási célkitűzéseket célozzák meg, és az Európai Zöld Ügyletről szóló közlemény mely elemeire vonatkozik a javaslat.

Minden javaslatnak tartalmaznia kell a várható ipari, gazdasági, társadalmi és környezeti előnyök értékelését, amint azt a 2008/376/EK tanácsi határozat „A javaslatok tartalma” 26. cikke megállapítja .

Az acél témakörre vonatkozó általános kihívások a következők: hozzájárulni a tiszta fenntartható fejlődéshez, miközben növelik a versenyképességet, új vagy továbbfejlesztett technológiák kifejlesztése, amelyek garantálják az acél- és acéltermékek tiszta, biztonságos és gazdaságos előállítását, amelyet a folyamatosan növekvő teljesítmény, a használatra való alkalmasság jellemez, a vevői elégedettség, a hosszú élettartam, a könnyű hasznosítás és az újrahasznosítás.

Az acél témakörre vonatkozó kutatási célkitűzések, amelyek a felhívás 2021. júniusi megnyitóján érvényesek, a következők:

1. Új és továbbfejlesztett acélgyártási technikák

Ez a cél az acélgyártási folyamatok javítását célozza a termékek minőségének javítása és a termelékenység növelése érdekében. A fejlesztések szerves részét képezi a kibocsátások, az energiafogyasztás és a környezeti hatások csökkentése, valamint a nyersanyagok felhasználásának és az erőforrások megóvásának fokozása. A pályázatoknak az alábbi területek közül egyet vagy többet kell érinteniük:

a) új és továbbfejlesztett vasérc-redukciós eljárások; b) vasgyártási folyamatok és műveletek; c) elektromos ívkemencés eljárások; d) acélgyártási folyamatok; e) másodlagos kohászati technikák; f) folyamatos öntés és közel hálóöntési technikák közvetlen hengerléssel és anélkül; g) hengerlési, kikészítési és bevonási technikák; h) meleg- és hideghengerlési technikák, pácolás és befejező eljárások; i) a folyamatok műszerezése, vezérlése és automatizálása; j) a gyártósorok karbantartása és megbízhatósága.

2. KTF és az acél hasznosítása

Az acél felhasználásával kapcsolatos KTF -t az acélhasználók jövőbeni igényeinek kielégítésére és új piaci lehetőségek megteremtésére vállalják. A pályázatoknak az alábbi területek közül egyet vagy többet kell érinteniük:

a) új acélminőségek az igényes alkalmazásokhoz; b) acéltulajdonságok, amelyek az alacsony és magas hőmérsékleten fellépő mechanikai tulajdonságokkal foglalkoznak, mint például szilárdság és szívósság, fáradtság, kopás, kúszás, korrózió és törésállóság; c) az élettartam meghosszabbítása, különösen az acélok és acélszerkezetek hő- és korrózióállóságának javításával; d) acélt tartalmazó kompozitok és szendvicsszerkezetek; e) a mikrostruktúrákra és mechanikai tulajdonságokra vonatkozó prediktív szimulációs modellek; f) szerkezeti biztonsági és tervezési módszerek, különös tekintettel a tűz- és földrengésekkel szembeni ellenállásra; g) acél és egyéb anyagok formázásával, hegesztésével és összekapcsolásával kapcsolatos technológiák; h) a vizsgálati és értékelési módszerek szabványosítása.

3. Az erőforrások megőrzése és a munkakörülmények javítása

Mind az acélgyártásban, mind az acélhasználatban az erőforrások megőrzése, az ökoszisztéma megőrzése és a biztonsági kérdések a KTF -munka szerves részét képezik. A pályázatoknak az alábbi területek közül egyet vagy többet kell érinteniük:

a) az elavult acél különböző forrásokból történő újrafeldolgozásának technikái és az acélhulladék osztályozása; b) acélminőségek és összeszerelt szerkezetek kialakítása az acélhulladék könnyű hasznosítása és felhasználható acélokká való átalakítása megkönnyítése érdekében; c) a környezet ellenőrzése és védelme a munkahelyen és környékén; d) az acélművek telephelyeinek helyreállítása; e) a munkakörülmények és a munkahelyi életminőség javítása; f) ergonómiai módszerek; g) munkahelyi egészség és biztonság; h) a munkahelyi kibocsátásoknak való kitettség csökkentése.

Pályázati azonosító: RFCS-02-2021-PDP
Státusz: lejárt
Határidő: 2021.09.22.
Keretösszeg: 11 362 500 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Feltöltés ideje: 2021. 09. 16.
Határidő:
2021.09.22.
Kiírás neve magyarul:
RFCS-2021 Acél kísérleti és bemutató projektek
Kiírás neve angolul:
RFCS-2021 Steel Pilot and Demonstration Projects
Program:
Research Fund for Coal and Steel - RFCS - Szén- és Acélipari Kutatási Alap
Alprogram:
Steel Applications Acélipari alkalmazások