0 különböző nyitott pályázat
2024. április 20.
Pályázati szűrő
tud inf
díj2
JRC

MSCA 2021-es személyzeti csere

Összefoglaló:

Az MSCA személyzeti cseréje támogatást nyújt a K + I személyzetének nemzetközi, ágazatok közötti és interdiszciplináris mobilitásához, amely a résztvevő szervezetek közötti tudásátadáshoz vezet.

Célok:

Az alkalmazottak részére:

  • Megnövekedett kutatási készségek és kompetenciák, amelyek javítják a foglalkoztathatóságot és a karrierlehetőségeket az egyetemen belül és kívül;
  • A tudás és innovatív ötletek termékekké, folyamatokká és szolgáltatássá alakítása;
  • Vállalkozói gondolkodásmód, új és innovatív ötletek tesztelése;
  • Fokozott nemzetközi kitettség, amely kiterjesztett hálózatokhoz és lehetőségekhez vezet;
  • Fokozott hálózati és kommunikációs kapacitás társakkal, valamint a közönséggel, amely növeli és szélesíti a kutatás és az innováció hatását.

A részt vevő szervezetek számára:

  • Az együttműködés és a tudás átadásának innovatív módjai az ágazatok és a tudományterületek között;
  • Megerősített és szélesebb körű nemzetközi, interdiszciplináris és ágazatközi együttműködési hálózatok;
  • Fokozott "Kutatás és Innováció" kapacitás.

Az MSCA személyzeti cseréjébe az egész világon akadémiai és nem tudományos szektor szervezetei vesznek részt.

Támogatást nyújtanak a "K + I" személyzet nemzetközi, ágazatközi és interdiszciplináris mobilitásához, amely a résztvevő szervezetek közötti tudásátadáshoz vezet.

Mobilitás kirendelések révén:

A partnerséget alkotó szervezetek közvetlenül járulnak hozzá egy közös "K + "I projekt megvalósításához azáltal, hogy kirendelik és / vagy befogadják a jogosult személyzet tagjait. Egy ilyen projektnek olyan tevékenységeket kell feltárnia, amelyek korábbi munkán alapulhatnak, de túl kell lépniük, és hosszú távú együttműködéseket kell létrehozniuk vagy erősíteniük. A kirendeléseknek mindig egymástól független jogi személyek között kell történniük.

Az MSCA munkatársai a mobilitás három dimenziójával foglalkozhatnak: ágazatközi, nemzetközi és interdiszciplináris . Míg az EU tagállamain belüli szervezetek és a Horizon Europe Társult Országok közötti cseréknek főként ágazatok közöttinek kell lenniük, ugyanezen ágazatok cseréje szintén lehetséges, feltéve, hogy interdiszciplinárisak. Az interdiszciplinaritás nem szükséges a nem társult harmadik országokkal folytatott azonos szektorbeli cserékhez.

A nem társult harmadik országokban, vagy ugyanabban az EU-tagállamban vagy a Horizon Europe Társult Országban letelepedett intézmények közötti kirendelések nem támogathatók.

Az MSCA személyzeti cseréinek együttműködésen alapuló megközelítésének ki kell használnia a részt vevő szervezetek kiegészítő kompetenciáit, és szinergiákat kell létrehozniuk közöttük. A kirendeléseknek elengedhetetlennek kell lenniük a közös projekt "K + I" tevékenységeinek megvalósításához. A projektnek többek között lehetővé kell tennie a hálózati tevékenységeket, valamint workshopok és konferenciák megszervezését, hogy megkönnyítse az ismeretek megosztását és az innovatív megközelítések kipróbálását meghatározott "K + I" témákban.

A készségek fejlesztése:

A résztvevő alkalmazottak számára a projektnek új készségek elsajátítását és karrierfejlesztési perspektívákat kell kínálnia. A részt vevő szervezeteknek biztosítaniuk kell a kirendelt személyzet megfelelő mentorálását.

Pályázati azonosító: HORIZON-MSCA-2021-SE-01-01
Státusz: lejárt
Határidő: 2022.03.09.
Keretösszeg: 72 500 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Konzorciumi előírás:

-

Feltöltés ideje: 2021. 07. 02.
Határidő:
2022.03.09.
Kiírás neve magyarul:
MSCA 2021-es személyzeti csere
Kiírás neve angolul:
MSCA Staff Exchanges 2021
Program:
Horizon Europe
Alprogram:
MSCA - Marie Skłodowska-Curie Actions