0 különböző nyitott pályázat
2024. március 28.
Pályázati szűrő
okt

Együttműködési partnerségek

Célok:

Az együttműködési partnerségek elsődleges célja, hogy lehetővé tegyék a szervezetek számára tevékenységeik minőségének és fontosságának növelését, fejlesszék és erősítsék a partnerhálózataikat, növeljék kapacitásaikat a közös, transznacionális szintű működés céljából, a tevékenységeik nemzetközi jellegének erősítése, továbbá új gyakorlatok és módszerek cseréje vagy fejlesztése által, csakúgy, mint az ötletek megosztása és ütköztetése révén. Az együttműködési partnerségek európai szinten támogatják az innovatív gyakorlatok fejlesztését, átadását és/vagy kivitelezését, valamint az együttműködést, együtt-tanulást és tapasztalatcserét népszerűsítő, közös intézkedések végrehajtását.

Az intézkedés célja:

- A részt vevő szervezetek és intézmények munkájában, tevékenységeiben és gyakorlataiban a minőség javítása, a nem természetszerűleg egy ágazathoz tartozó új szereplők előtt nyitva lehetőséget;

- A szervezetek kapacitásépítése, hogy nemzeteket és szektorokat átívelően dolgozhassanak;

- Közös igények és prioritások kezelése az oktatás, a képzés, a fiatalság és a sport terén;

- Átalakulás és változás lehetővé tétele (egyéni, szervezeti és ágazati szinten), ami fejlődéshez és új megközelítésekhez vezet az egyes szervezetek kontextusának arányában.

Végrehajtó ügynökség: Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA)
Pályázati azonosító: ERASMUS-SPORT-2021-SCP
Státusz: lejárt
Határidő: 2021.06.17.
Keretösszeg: 30 663 231 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Kedvezményezett:

Az EU tagállamai részt vesznek az Erasmus + programban. Ezen túlmenően az Erasmus + rendelet 16. cikkével összhangban a következő harmadik országok társulnak a programhoz (az Európai Unió és ezen országok közötti társulási megállapodások aláírásának függvényében) :

- az Európai Szabadkereskedelmi Társulás (EFTA) tagjai, amelyek az Európai Gazdasági Térség (EGT) tagjai: Norvégia, Izland, Liechtenstein;

- csatlakozó országok, tagjelölt országok és potenciális tagjelöltek: Észak-Macedónia Köztársaság, Török Köztársaság és Szerb Köztársaság;

Az EU tagállamait és a programhoz társult fent említett harmadik országokat a továbbiakban „Programországoknak” nevezzük .

Ezen túlmenően, a rendelet 17. cikkével összhangban, a programhoz nem társult más harmadik országok jogalanyai kellően indokolt esetekben és az Unió érdekében (a továbbiakban: „Partnerországok” ) jogosultak lehetnek az Erasmus + tevékenységeire .

Bármely programországban letelepedett résztvevő szervezet lehet pályázó. Ez a szervezet a projektben részt vevő összes résztvevő szervezet nevében pályázik.

Konzorciumi előírás:

Az együttműködési partnerség transznacionális projekt, amely legalább három szervezetet vesz részt három különböző programországból. Egy partnerségben nincs maximális számú résztvevő szervezet. Az összes résztvevő szervezetet meg kell jelölni a támogatás igénylésének időpontjában. Általános szabályként az együttműködési partnerségek a programországokban letelepedett szervezetek közötti együttműködést célozzák meg. A partnerországok szervezetei azonban bevonhatók partnerekként (nem pályázókként), ha részvételük lényeges hozzáadott értéket jelent a projektben.

Feltöltés ideje: 2021. 05. 04.
Határidő:
2021.06.17.
Kiírás neve magyarul:
Együttműködési partnerségek
Kiírás neve angolul:
Cooperation partnerships
Program:
Erasmus+
Alprogram:
Key Action 2 - Cooperation for innovation and the exchange of good practices