0 különböző nyitott pályázat
2024. április 20.
Pályázati szűrő
b

A határ- és külső biztonságot növelő technológiák

Összefoglaló:

A felhívás keretében olyan pályázatokat támogatnak, amelyek az Európai Unió határvédelmében alkalmazhatók, és az utasszállító hajók fedélzeti biztonsága, valamint a kereskedelmi forgalmat érintő veszélyek feltárása érdekében fejlesztenek megoldásokat.

Célok:

A pályázatok keretében 2019 során különösen a következő altémákban valósítható meg kutatás-fejlesztés:

  • 1. Az utasszállító hajók fedélzeti biztonsága

Az utasszállító hajók fedélzeti biztonsága kihívást jelent, tekintettel a témát érintő, nagyobb számban jelentkező, sajátságos korlátokra. Annak érdekében, hogy a hajóút teljes időtartama alatt biztosítható legyen a biztonság, új technológiák (az ezek kiépítését és lehetőség szerint a hajó rendszereihez történő integrációjukat támogató módszerekkel együtt), valamint új biztonsági eljárások (beleértve a be- és kiszállást, valamint a kikötést stb.) bevezetésére van szükség;

  • 2. A kereskedelmi forgalmat érintő veszélyek feltárása az üzleti folyamatok megzavarása nélkül

A határokat átlépő áruforgalom növekvő tendenciát mutat, ezzel egyidejűleg azonban a veszélyes anyagok és az illegálisan csempészett áruk elrejtését szolgáló módszerek egyre kifinomultabbak. Az ilyen veszélyes és illegális áruk felderítését meg kell könnyíteni új technológiákkal, kockázatalapú védelemmel jellemezhető érzékelési stratégiákkal, valamint nem intruzív biztonsági ellenőrzésekkel, amelyek az üzleti folyamatok megzavarása nélkül végrehajthatók.

A pályázatokban meg kell célozni a létező technológiák automatizációját és integrációját a veszélyes anyagok lehető legnagyobb mennyiségének azonosítása céljából, az áruk logisztikai áramának teljeskörű felügyelete mellett. Mindez szükségessé teszi a nyílt forrásokból és iratellenőrzésből, az információszerzésből, a kockázatmenedzsmentből, továbbá a közlekedési eszközökön, a poggyászban vagy a magánszemélyek által szállított szállítmány fizikai felderítéséből és vizsgálatából származó információk kiaknázását. A fejlesztett megoldások célnak való megfelelőségét az Európai Unió külső határain szükséges validálni megalapozott, tényeken alapuló kockázatelemzés alapján kiválasztott környezetben.

Különös fontossággal bírnak a következő területek: a nagy sűrűségű rakományban (szén, vasérc) elrejtett csempészáru (főként cigaretták) felderítését szolgáló megoldások, különösen a vasúti árufuvarozás vonatkozásában, valamint a radioaktív és nukleáris (NR) anyagok tiltott kereskedelme elleni küzdelmet támogató megoldások fejlesztése.

A fejlesztett technológia a megvalósítás végére a TRL5-6 technológiai készültségi szintet kell, hogy elérje.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: SU-BES02-2018-2019-2020
Státusz: lejárt
Határidő: 2019.08.22.
Keretösszeg: 21 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2019. 03. 18.
Határidő:
2019.08.22.
Kiírás neve magyarul:
A határ- és külső biztonságot növelő technológiák
Kiírás neve angolul:
Technologies to enhance border and external security
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges