0 különböző nyitott pályázat
2024. április 18.
Pályázati szűrő
ikt

Alkalmazásvezérelt fotonikai alkatrészek fejlesztése

Összefoglaló:

A téma keretében olyan pályázatokat támogatnak, amelyek fotonikai fejlesztések megvalósítására irányulnak az egészségügyi diagnosztika és terápiák, a multimodális fotonikai érzékelők vagy az alkatrészes és csomagolt fotonikai rendszerek vonatkozásában. Megvalósítható továbbá olyan pályázat, amely a fotonikai területet népszerűsíti diákok és pályakezdő fiatal szakemberek körében.

Célok:

A pályázatokban az alábbi területekre szükséges hangsúlyt fektetni:

Innovációs Intézkedés

  1. A terápiás folyamatok nyomon követését támogató fotonikai eszközök: Megbízható, biztonságosan üzemeltethető, költséghatékony és gyors fotonikai technológia által támogatott eszközök fejlesztésére nyílik lehetőség, amelyek olyan komoly betegségek vonatkozásában támogatják a kezelések hatásainak értékelését, valamint a terápia előrehaladásának nyomon követését, mint a rák, a fertőzéses, a degeneratív, valamint a szív- és érrendszeri megbetegedések. A javasolt megközelítés megvalósíthatóságának és érvényességének klinikai körülmények között validáltnak kell lennie. A megvalósuló fejlesztés fő irányítója klinikai eszközöket gyártó vállalkozás kell, hogy legyen, a megvalósításban pedig orvosok/klinikai szakorvosok/sebészek részvételét is biztosítani szükséges. Kisléptékű klinikai tanulmányokat meg kell valósítani, ugyanakkor klinikai vizsgálatok támogatása kizárt
  2. A termelési folyamatok érzékelő-alapú optimalizálása: Ezzel összefüggésben prototípus-fejlesztés, demonstráció, optimalizáció, valamint valós ipari körülmények közötti validáció valósítható meg rendkívül fejlett, intelligens, szélessávú multimodális fotonikai érzékelő megoldások vonatkozásában, amelyek spektruma az ultraibolya-távoli infravörös tartományba esik. A megvalósítás során a termelési folyamatok nyomon követését, ezáltal javítását támogató, költséghatékony, folyamatba integrált megoldások fejlesztésére nyílik lehetőség, amelyek a sebesség, minőség és erőforrás-hatékonyság szempontjából optimalizáltak.

Kutatási és Innovációs Intézkedés

  1. Alkatrészes vagy csomagolt fotonikai rendszerek az optikailag összekapcsolt alkalmazások számára: Olyan fejlett technikák fejlesztésére kerülhet sor, amelyek az integrált fotonikai áramköröket közvetlen módon kombinálják más áramkörökkel, eszközökkel és alaplapokkal annak érdekében, hogy az alkatrészes vagy csomagolt fotonikai alkatrészek képességei, teljesítménye és összetettsége terén jelentős előrelépést lehessen elérni egy adott hálózat, adatközpont vagy fogyasztói kommunikációs tér fotonikailag összekapcsolt alkalmazásainak a vonatkozásában.
  2. Fotonikai rendszerek a diagnosztikai alapú terápiák támogatását biztosító fejlett képalkotás számára: Áttörést jelentő, megbízható, biztonságosan üzemeltethető, költséghatékony és gyors fotonikai technológia által támogatott képalkotó rendszer fejlesztésére nyílik lehetőség, amely olyan komoly betegségek vonatkozásában alkalmas a beavatkozások és kezelések során a diagnosztika támogatására, mint a rák, a fertőzéses, a degeneratív, valamint a szív- és érrendszeri megbetegedések. A fejlesztés során biztosítani szükséges az orvosok/klinikai szakorvosok/sebészek és orvosi eszközgyártók részvételét a követelmények meghatározásától kezdődően egészen a klinikai körülmények között történő validációig. A téma keretében klinikai kísérletek támogatására nem kerülhet sor.

Koordinációs és Támogatási Intézkedés

  1. Karrier lehetőségek támogatása a fotonika területén: Olyan tevékenységek valósulhatnak meg, amelyek a természettudományi, technológiai, mérnöki és matematikai diplomával rendelkező vagy PhD hallgatók, valamint a fiatal posztdoktorok számára nyújtanak ösztönzést arra, hogy a fotonikai területen folytassák pályafutásukat. A megvalósítás során abban kell segíteni a diákokat, hogy a tudásuk az iparág szempontjából gyakorlat orientáltabbá váljon, továbbá biztosítani kell a megfelelő tréninget és növelni szükséges az innovációs és vállalkozói készségeket.
Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: ICT-05-2019
Státusz: lejárt
Határidő: 2019.03.28.
Keretösszeg: 76 500 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás:

Kutatási és Innovációs Intézkedés esetében valamennyi kedvezményezett számára 100%.

Koordinációs és Támogatási Intézkedés keretében valamennyi kedvezményezett számára 100%

Innovációs Intézkedés keretében profitorientált társaságok részére 70%, non-profit szervezeteknek 100%.

Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2018. 09. 16.
Határidő:
2019.03.28.
Kiírás neve magyarul:
Alkalmazásvezérelt fotonikai alkatrészek fejlesztése
Kiírás neve angolul:
Application driven Photonics components
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Industrial Leadership