0 különböző nyitott pályázat
2024. április 19.
Pályázati szűrő
émg

A gyakorlatba átültethető tudást összegyűjtő tematikus hálózatok

Összefoglaló:

A kutatási eredmények, módszerek, az innovatív ötletek gyakorlati alkalmazása és elterjedése a mezőgazdaságban gyakran elmarad. Ennek megszűntetése uniós szintű fellépést feltételez, a szakemberek között együttműködésre van szükség a tudáscsere ösztönzése érdekében, az erőforrások felhasználásának optimalizálása és a tudásalapú mezőgazdaság felé való átmenet biztosítása érdekében. A legkorszerűbb ismeretek átfogó ismertetésének kell a pályázat hozzáadott értékének alapját képeznie.

Célok:

Bár a tudományos projektek révén egyre több tudás áll rendelkezésre, a kutatási eredmények kiaknázása, a mezőgazdasági gyakorlatban való elterjedése gyakran elmarad, csakúgy, mint a gyakorlatból származó innovatív ötletek és módszerek felismerése és elterjedése. A nemzeti és ágazati mezőgazdasági ismeretek és innovációs rendszerek elégtelen kapcsolatuk miatt ezen kihívásnak nem képesek teljes mértékben megfelelni. A gazdaságilag életképes és fenntartható mezőgazdaság és erdőgazdálkodás előmozdítása érdekében elengedhetetlen a kutatási és innovációs szakadék megszüntetése és az Európai Unió szintjén történő fellépés. A kutatók, tanácsadók, gazdálkodók / erdészeti szakemberek és az ellátási lánc egyéb szereplői között további együttműködésre van szükség a tudáscsere ösztönzése érdekében, az erőforrások felhasználásának optimalizálása és a tudásalapú mezőgazdaság felé való átmenet biztosítása érdekében.

A tematikus hálózatok tevékenységei a meglévő bevált gyakorlatok és kutatási eredmények összefoglalására, megosztására és bemutatására irányulnak, azzal a céllal, hogy a mezőgazdasági vagy erdészeti szakemberek számára könnyen érthető nyelven mutassák be a gyakorlati alkalmazáshoz közel álló, de a szakemberek által még kevéssé ismert megoldásokat. E célból a hálózatokkal szemben elvárás, hogy a konkrét témák vonatkozásában számos szereplő részvételét biztosítsák, kiegyensúlyozott lehetőséget biztosítva mind a tudomány, mind a mezőgazdasági / erdészeti gyakorlati szakemberek számára (pl. mezőgazdasági termelők, termelői csoportok, tanácsadói szolgáltatások, tudósok és más innovációs szereplők). Amennyiben lehetséges, a kiválasztott témához való hozzájárulás érdekében az EIP-AGRI keretében működő EIP operatív csoportok és interaktív innovációs csoportok részvételét a lehető legnagyobb mértékben biztosítani szükséges. A hálózatok "bottom-up" megközelítésben meghatározott konkrét témái a versenyképesebb és fenntarthatóbb mezőgazdaság és erdészet kialakulásához kell, hogy hozzájáruljanak. Az egyes mezőgazdasági vagy erdészeti termelési ágazatok legsürgetőbb szükségleteire, vagy fontos/ígéretes ágazatokon átívelő kérdésekre kell összpontosítaniuk, beleértve elsődleges termelés és az ellátási lánc kapcsolatának javítására irányuló. Ha kellőképpen alátámasztott, a pályázatok a meglévő tematikus hálózatok szélesebb körű kiterjesztésére is irányulhatnak, akár tartalmi, akár földrajzi értelemben.

A választott téma vonatkozásában releváns legkorszerűbb ismeretek átfogó ismertetése kell, hogy a pályázat hozzáadott értékének alapját, valamint már megvalósult/folyamatban levő projektekkel, illetve hálózatokkal való párhuzamosság elkerülését biztosítsa, továbbá a témaválasztást indokolja. Az ilyen módon létrehozott, nagy mennyiségű, könnyen hozzáférhető végfelhasználói anyag, a "Mezőgazdasági termelékenység és fenntarthatóság" európai innovációs partnerségen keresztül a mezőgazdasági/erdészeti szakemberek széles köréhez kell, hogy eljusson. A pályázatok keretében többszereplős megközelítés alkalmazására szükséges törekedni.
Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: RUR-15-2018-2019-2020
Státusz: lejárt
Határidő: 2019.01.23.
Keretösszeg: 10 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2018. 08. 28.
Határidő:
2019.01.23.
Kiírás neve magyarul:
A gyakorlatba átültethető tudást összegyűjtő tematikus hálózatok
Kiírás neve angolul:
Thematic networks compiling knowledge ready for practice
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges