0 különböző nyitott pályázat
2024. április 19.
Pályázati szűrő
keg

EU-India vízügyi együttműködés

Összefoglaló:

Az EU-India vízügyi együttműködés felhívása az ivóvíz tisztítás és szennyvíz kezelés területén vár innovatív projektjavaslatokat.

Célok:

Az elmúlt években India és Európa széleskörűen együttműködött a víz erőforrásokat sújtó, növekvő stresszhatásokkal való küzdelemben mind a technológia, mind a tudományos ismeretek és kapacitások menedzsmentje terén.

Figyelemmel India városi és vidéki sajátosságaira, az EU-India vízügyi együttműködés pályázati felhívás a következő, egy vagy több altéma keretében nyújtható be:

  1. ivóvíztisztítás az elterjedőben lévő szennyezőkre koncentrálva;
  2. szennyvízkezelés tekintettel az erőforrásokra, az energia visszanyerésére és újrahasznosításra, az esővíz begyűjtésére és újrahasznosítására a biomediációs technológiák alkalmazásával;
  3. valós idejű monitoring és ellenőrző rendszerek az elosztási és kezelési rendszerekben.

A projektakcióknak számításba kell venniük India vízügyi kihívásainak mind mennyiségi, mind minőségi oldalait. Elvárás, hogy a projektjavaslatok vezessenek a kiadások optimalizáláshoz, jobb vízminőséghez és menedzsmenthez egy versenyképesebb vízellátás biztosítása és a szerteágazó szennyezőanyagok, különösen az elterjedőben lévők kezelése érdekében.

A szélsőséges éghajlati és hidrológiai körülmények (monszun áradások) hatását szintén szükséges figyelembe venni. A szennyvíz kezelését érintő akcióknak koncentrálniuk kell a víz fenntartható használatára/újrahasznosítására a gyorsan terjeszkedő városi területeken, vagy olyan kisebb városokban, ahol nem megfelelő minőségű a szennyvíztisztítás. A projekt akciói kiterjedhetnek decentralizált víz- és szennyvízkezelésre, illetve újrahasznosítási rendszerekre ideértve a csatornázási és vízelvezető rendszerek javítását is.

További elvárás a víz- és energiagazdálkodás szempontjából hatékony és költségkímélő folyamatok kivitelezése, a szennyvízkezelés során optimalizált energiafelhasználás és nyersanyagok visszanyerése, továbbá megbízható monitoring rendszerek kiépítése a víz biztonságos használata és újrahasznosítása érdekében. Egyszerű és költséghatékony karbantartási, illetve működtetési módszerek szintén részét kell, hogy képezzék a projekteknek.

Az ivóvíz-tisztítási akcióknak fókuszálniuk szükséges az összetett szennyező anyagokra, vagy speciális szennyező anyagok azonosítására és eltávolítására. A szennyvízkezelési és ivóvíz-tisztítási akcióknak tekintettel kell lenniük a vízmennyiség és vízminőség valós idejű monitoringjára és ellenőrzésére. A projektek megvalósítása feltételezi valamennyi érdekelt bevonását, ideértve az iparági szereplőket, a helyi hatóságokat, a vizet hasznosítók körét, a kutatói központokat és társadalmi közösségeket. Mérlegelni szükséges a vízhasználat és vízszükséglet kapcsán felmerülő, társadalmi és nemi különbségeket, mely szempontok rendkívül fontosak az európai rendszerek és technológiák hatékony átültetése és bevezetése során.

További kritérium, a tervezett innovatív megoldások társadalmi hatásainak vizsgálata, különös tekintettel a hátrányos csoportokra gyakorolt hatásokra. A vízelosztás, a vízgazdálkodás során alkalmazott irányítási rendszerek, a vízfelhasználás hatékonysága szintén súlypontjai kell, hogy legyenek a tervezett projektakcióknak, különösen az öntözés tekintetében.

A tevékenységek a TRL3-6 technológiai készültségi szintre fókuszálva kell, hogy megvalósuljanak.

A fent említett kihívások kombinációja is megvalósulhat a projektek akcióiban, amennyiben a fejlesztés egy folyam vízgyűjtő kerületét érinti. Továbbá, építeni szükséges az FP7 pályázatok EU-India együttműködést segítő kiírásainak keretében benyújtott pályázatok megvalósításából felhalmozódó ismeretekre.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: SC5-12-2018
Státusz: lejárt
Határidő: 2018.02.27.
Keretösszeg: 15 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2017. 11. 22.
Határidő:
2018.02.27.
Kiírás neve magyarul:
EU-India vízügyi együttműködés
Kiírás neve angolul:
EU-India water co-operation
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges