0 különböző nyitott pályázat
2024. április 24.
Pályázati szűrő
émg

A kártevők elleni, integrált védekezés kiszélesítése

Összefoglaló:

A pályázat keretében olyan tevékenységek támogathatóak, amelyek egy közös platform alá vonják az egyes IPM modelleket és döntéstámogatói rendszereket. Továbbá lehetővé teszik e rendszerek különféle földrajzi körülmények között történő alkalmazását.

Célok:

Szükség van olyan költséghatékony és fenntartható opciók kialakítására és népszerűsítésére a kártevők elleni védekezésben, amelyek az agro-ökoszisztémák holisztikus megközelítésén alapulnak. Az Európa-szerte kifejlesztett megoldások mind különbözőek tekintettel a szántóföldi növényi kultúrára, a rendelkezésre álló monitoring rendszerekre, a kártevők populációival kapcsolatos mögöttes ismeretekre, a talaj-klimatikai adottságokra és agro-ökológiai környezetre. A regionális és nemzeti szinten történő kutatások, amelyek az IPM döntéstámogató rendszerekre és modellekre irányulnak, csak korlátozottan foglakoznak a növénytermesztés különböző aspektusaival, illetve validálásuk csak regionális környezetben valósul meg. Ennek következtében nem tisztázott, hogy milyen hatással bírnak Európa más területein, és a klímaváltozás miként befolyásolja a modell alkalmazhatóságát. IPM modellek megosztása kitűnő szinergiákat teremthet. Az új IPM eszközök gazdaságokban megvalósuló, helyszíni demonstrációja intenzívebbé teheti a „peer to peer”, kölcsönös tanulást Európában, továbbá napi szinten segítheti a gazdálkodók menedzsment munkáját. Mindezeken túl, a precíziós mezőgazdaság eszközeivé válhatnak.

A pályázat az alábbi altémák egyikére kell, hogy koncentráljon:

  1. Döntéstámogató rendszerek (RIA)

Olyan tevékenységek támogathatóak, amelyek egy közös platform alá vonják az egyes IPM modelleket és döntéstámogatói rendszereket. Továbbá, lehetővé teszik e rendszerek különbféle földrajzi körülmények között történő alkalmazását. A pályázat keretében olyan felhasználóbarát rendszert szükséges fejleszteni, amely a már működő modelleken alapszik és könnyen elérhető a gazdálkodók, helyi tanácsadók számára. További elvárás a pályázatokkal szemben, hogy magukba foglalják a különböző helyi agro-meteorológiai hálózatokat annak érdekében, hogy a platformban szereplő modellek és döntéstámogató rendszerek számára az időjárási adatok elérhetővé és használhatóvá váljanak.

Továbbá, a pályázatban szereplő tevékenységeknek olyan IPM megoldásokkal kell szolgálniuk, amelyek a legsürgetőbb betegségek és kártevők kezelését mozdítják elő. További elvárás a kialakítandó platformmal szemben a „nyílt forráskódú” és többszereplős koncepció megvalósítása. Ez utóbbi megközelítés előírja a különböző szereplők, kutatók, gazdálkodók, tanácsadók és IKT szakemberek integrációját.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: SFS-06-2018-2020
Státusz: lejárt
Határidő: 2018.02.13.
Keretösszeg: 5 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2017. 10. 25.
Határidő:
2018.02.13.
Kiírás neve magyarul:
A kártevők elleni, integrált védekezés kiszélesítése
Kiírás neve angolul:
Stepping up integrated pest management
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges