0 különböző nyitott pályázat
2024. május 05.
Pályázati szűrő
tt

Újszerű, lokális megfigyelőrendszerek

Célok:

A távérzékeléses technológia nem minden esetben biztosít megfelelő felbontást, illetve pontosságot, ezért a Föld-rendszer megfigyeléséhez egy jóval rendszeresebb megfigyelő módszer kidolgozása szükséges. Ennek érdekében a Föld-megfigyelési rendszerek globális rendszere (Global Earth Observation System of Systems, GEOSS), a Kopernikusz program lokális elemeinek fejlesztése, valamint kiterjesztése szükséges. Ennek segítségével lehetővé válik a jelenlegi megfigyelési hiányosságok kiküszöböléséhez szükséges adatok összegyűjtése, a távérzékelés útján szerzett adatok hitelesítése, így biztosítható a Föld megfigyelőszolgáltatások elérhetősége a politikai döntéshozók, a helyi felhasználók, valamint állampolgárok számára. Ugyanakkor, a jelenleg létező, lokális megfigyelő-, illetve monitoringrendszerek elemei gyakran nagy kierjedésűek, költségesek, energiaigényük nagy. Mindez megakadályozza elterjedésüket. Az elsődleges cél olyan új technológiai megoldások kidolgozása, amelyek hozzájárulnak a megfigyelő állomások akvizíciós, telepítési és fenntartási költségeinek csökkentéséhez.

A megvalósuló tevékenységeknek az új, lokális Föld-megfigyelőrendszerek fejlesztésére kell irányulniuk, új technológiai megoldások, valamint az érzékelők tudományterületét érintő legújabb fejlesztések figyelembevételével.

A megvalósuló tevékenységeknek az új technológiák jelenlegi működő rendszerbe való áttelepítésére, valamint adaptációjára kell irányulniuk. A kutatási és innovációs tevékenység során figyelembe vehetők az olyan koncepciók, mint az állampolgári megfigyelések alkalmazása, az egyszer használatos érzékelők, valamint az emberi beavatkozás nélkül működtetett platformok.

Az innovatív és működőképes rendszerek fejlesztése érdekében jelen pályázati felhívás ösztönzi a kis- és középvállalkozások konzorciumi bevonását.

A pályázatok keretében olyan tevékenységek megvalósítására kell törekedni, melyek kapcsolódása a jelen témakör, valamint a Horizont 2020 program más kiírásainak keretében megvalósuló egyéb tevékenységekkel biztosítható.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: SC5-18-2017
Státusz: lejárt
Határidő: 2017.03.07.
Keretösszeg: 15 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás:

Profitorientált társaságok részére 70%, non-profit szervezetek számára 100%.

Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy csatlakozott országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2016. 07. 27.
Határidő:
2017.03.07.
Kiírás neve magyarul:
Újszerű, lokális megfigyelőrendszerek
Kiírás neve angolul:
Novel in-situ observation systems
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges