0 különböző nyitott pályázat
2024. május 19.
Pályázati szűrő
b

A forgatókönyv készítés és válaszadás integrált eszközei a katasztrófakockázat-kezelés számára

Összefoglaló:

A Horizon 2020 Program pályázatot hirdet konzorciumok számára a következő témában: a katasztrófakockázat eredményes kezelésére szolgáló integrált eszközrendszer, valamint hatékonyan megtervezett válaszlépések, reális és multidiszciplináris forgatókönyvek kidolgozása. A kialakított eszközrendszert a valós körülményeket felidéző környezetben, szituációkban szükséges bemutatni, a tűzoltóság, a sürgősségi egészségügyi ellátás, a rendőrség és a polgári védelem közreműködésével. Jelen pályázati felhívás keretében a kis- és középvállalkozások részvétele különösen javasolt.

Célok:

A katasztrófakockázat-kezelés a különböző szektorok, tudományterületek, valamint egyéb érintett szereplők széles körű közreműködésével valósul meg. Ezen szereplők egymáshoz való kapcsolódása jelenleg nem biztosított megfelelő mértékben. Mindez a válaszlépések hatékony megtervezését, valamint a reális, multidiszciplináris forgatókönyvek kialakítását jelentős mértékben akadályozza. Ezen tevékenységek támogatására integrált eszközök kidolgozása szükséges.

A természeti, véletlenszerű vagy szándékosan előidézett katasztrófakockázatokat az alábbi keretek figyelembevételével szükséges vizsgálni:

  • az Európai Unió Polgári Védelmi Mechanizmusa (az EU 2013. évi 1313-as határozata), amelynek célja elsődlegesen az európai polgárok, másodsorban pedig a környezet és tulajdon védelmét szolgáló védelmi mechanizmusok megerősítése a természeti és ember-okozta katasztrófák, tömegrendezvények alkalmával felmerülő vészhelyzetek, terrorcselekmények, valamint technológiai, kémiai, biológiai, radiológiai vagy környezeti balesetek során;
  • az éghajlatváltozás kormányközi panel szélsőséges időjárási eseményekre vonatkozó ajánlásai;
  • a nemzetközi vonatkozású Sendai Katasztrófakockázat Csökkentési Keret.

A katasztrófakockázatok hatékony kezelésére szolgáló integrált eszközrendszerrel szemben elvárás, hogy a döntéshozók, a háttértámogatást nyújtó szakemberek, valamint a vészhelyzetekben első válaszadói szerepkörben eljáró személyek munkájuk során közvetlenül, hatékonyan tudják azt alkalmazni. Ezen eszközök kialakítása során az FP7, valamint H2020 programok korábbi, illetve folyamatban levő projektjeinek eredményeit is figyelembe kell venni, a párhuzamosságok elkerülése érdekében. A kialakított eszközrendszert a valós körülményeket felidéző környezetben, szituációkban szükséges bemutatni, a tűzoltóság, a sürgősségi egészségügyi ellátás, a rendőrség és a polgári védelem közreműködésével.

Jelen pályázati felhívás keretében a kis- és középvállalkozások részvétele különösen javasolt. A projektek zárásakor a fejlesztés technológiai készültségi fokának el kell érnie a 7. vagy 8. szintet.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: SEC-01-DRS-2016
Státusz: lejárt
Határidő: 2016.08.25.
Keretösszeg: 8 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás:

Profitorientált társaságok részére 70%, non-profit szervezetek számára 100%.

Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy csatlakozott országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2016. 07. 25.
Határidő:
2016.08.25.
Kiírás neve magyarul:
A forgatókönyv készítés és válaszadás integrált eszközei a katasztrófakockázat-kezelés számára
Kiírás neve angolul:
Integrated tools for response planning and scenario building
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges