0 különböző nyitott pályázat
2024. május 08.
Pályázati szűrő
eh

Kiberfizikai platform fejlesztése hibrid üzemanyagcella-rendszerek számára

Összefoglaló:

A felhívás keretében olyan pályázatokat támogatnak, amelyek egy validált üzemanyagcella-rendszer modellt fejlesztenek, valamint annak hibridizációját hozzák létre és használják fel autóipari alkalmazások tervezési pontjának, a részterhelésnek, a dinamikus teljesítménynek és a személyre szabott energiagazdálkodási stratégiáknak az értékelése céljából.

Célok:

A pályázatokban meg kell célozni mind a numerikus fejlesztést (nyílt hozzáférésű modellező eszköz megtervezése és validációja), mind a technológiai fejlesztést (a fizikai platform megtervezése, megvalósítása és validációja) az alábbi lehetséges, egymást követő lépések segítségével:

  • több alkalmazásra kiterjedő fizikai platform megtervezése, amely az alkalmazások és hibrid architektúrák széles körével összefér;
  • egy ilyen platform kiépítése és minősítése, valamint ezzel párhuzamosan a nyílt hozzáférést biztosító szoftver fejlesztése, továbbá a köztük levő összeköttetés validációja;
  • a platform valós példán keresztül történő tesztelése és validációja (például hibrid autóbuszok, tehergépjárművek, hajók stb.).

Első lépésként egy végfelhasználó támogatásával, illetve visszajelzése alapján meg kell határozni a hibridizációval összefüggő legfontosabb kérdéseket (például energiagazdálkodás, rendszer- és alkatrész-élettartam stb.). Szintén fel kell mérni a rendszerterv és az energiaigény profil rendszerteljesítményre, megbízhatóságra és tartósságra gyakorolt hatását. Ennek az alábbi két szemponton kell alapulnia:

  • nyílt, összefüggő és nagymértékben integrált fejlesztési platform létrehozása gyors prototípus-készítéshez, amely„X-in-the-loop”-ként írható le. Az X az összetett hibrid üzemanyagcella-rendszer modelljét, szoftverét vagy hardverét jelöli (MiL, SiL, HiL), ami messze meghaladja a jelenleg létező sajátságos szimulációs és kísérleti eszközöket. Egy ilyen fejlesztési platformnak lehetővé kell tennie a maga nemében a legjobb vagy speciális eszközök kombinációját és használatát, az XiL és a valós idejű rendszerek integrációját, valamint párhuzamos szimulációk nagymértékű megvalósítását;
  • Közös szimulációs, kísérleti és validációs platform létrehozása kódkönyvtárak, modellek és a legjobb gyakorlatok cseréje céljából. Az UML 2.0 szabvány alkalmazása követelmény.

A fejlesztett megoldásnak a projekt indításakor a TRL 4-5, a befejezésekor pedig a TRL 6 szintet kell elérnie.

A témában legfeljebb egy projektet támogatnak. A megvalósítás várható időtartama 3 év.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: FCH-01-3-2019
Státusz: lejárt
Határidő: 2019.04.23.
Keretösszeg:

A 80 800 000 eur a téma keretében 2019. január 15-én megnyílt 17 pályázati felhívás teljes keretösszege.

Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2019. 03. 18.
Határidő:
2019.04.23.
Kiírás neve magyarul:
Kiberfizikai platform fejlesztése hibrid üzemanyagcella-rendszerek számára
Kiírás neve angolul:
Cyber-physical platform for hybrid Fuel Cell systems
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges