0 különböző nyitott pályázat
2024. március 28.
Pályázati szűrő
űt

A világűrbe jutás

Összefoglaló:

A felhívás keretében olyan pályázatokat támogatnak, amelyek a kisméretű műholdak pályára állítását támogató innovatív megoldásokat dolgoznak ki, illetve a műholdak pályára állítását szolgáló rendszerekhez szükséges fejlett gyártási környezetet és modern földi infrastruktúrát fejlesztenek.

Célok:

A benyújtásra kerülő pályázatoknak az alábbi két altéma egyikére kell irányulniuk:

a) A kisméretű műholdak pályára állítását támogató innovatív megoldások: az elsődleges cél az indítások gyakoriságának további növelése, valamint az indítási költségek csökkentése. A támogatott projektektől elvárják, hogy a folyamatban levő ESA kezdeményezésekkel egységre törekedjenek és egymást kiegészítsék. A pályázatok irányulhatnak többek között zöld hajtóművek, repülőelektronikai miniatürizálás, fejlett telepítési képességgel rendelkező adagolók kialakítására, valamint fejlett, alacsony költségű anyagok azonosítására.

b) A műholdak pályára állítását szolgáló rendszerekhez szükséges fejlett gyártási környezet (szerszámgépek és gépek), valamint modern infrastruktúrák (beleértve a kisméretű műholdak pályára állítására alkalmas, európai kilövőállomások alacsony költségű földi infrastruktúráját is): a tevékenységek során olyan gyártási technológiákat és folyamatokat szükséges fejleszteni, mint például az integrált ellátási lánc, az európai integrált előállítási folyamat, az űrre vonatkozó digitalizáció-szabványosítás (az űrre irányuló adatcsere, folyamatharmonizáció, felhőcentrikus adatcsere), a valamennyi európai szereplő számára hasznos távvezérlési képességek (a műhold iparág képviselői, indítóállomások, rakétameghajtó tesztközpontok és a műholdak pályára állítását szolgáló ipari vállalkozások), a kompetenciák hasznosítása a digitális képzés terén (a numerikus szaktudás elsajátítása által támogatott közös űrtanterv), valamint fejlett összeszerelés, integráció és tesztelés biztosítása.

A javasolt megoldásokkal szemben támasztott követelmény a jelenleg érvényes szabályozási környezet, különösen a vegyipari szabályozási háttér (REACH), továbbá a környezeti hatások és az egészségügyi kockázatok figyelembevétele.

További elvárás, hogy a tevékenységek olyan kutatási, innovációs és fejlesztési munkából álljanak, amelyek könnyen integrálhatók a jelenlegi és a tervezett európai kilövő infrastruktúrákba. Előzetes megvalósítási, üzemeltetési és teljeskörű beruházási tervet is tartalmaznia kell a pályázatnak, amelyeket a megvalósítás során szükséges kifejteni.

Posztgraduális szintű tudományos munkatársak, mérnökök és kutatók bevonása javasolt, például szakmai gyakorlat vagy ösztöndíj keretében.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: SPACE-17-TEC-2019
Státusz: lejárt
Határidő: 2019.03.12.
Keretösszeg: 9 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2019. 01. 10.
Határidő:
2019.03.12.
Kiírás neve magyarul:
A világűrbe jutás
Kiírás neve angolul:
Access to space
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Industrial Leadership