0 különböző nyitott pályázat
2024. április 26.
Pályázati szűrő
tt

Összehasonlító tanulmány a menekültek nemzetközi védelme vonatkozásában

Összefoglaló:

Jelen téma keretében olyan pályázatok támogatására kerülhet sor, amelyek a menedékkérők és az országon belül lakóhelyüket elhagyni kényszerült személyek kezelése vonatkozásában a nemzetközi jogi normák megóvásához, a felelősségek megosztása terén fennálló egyenlőtlenségek leküzdéséhez, valamint az Európai Unió közös menekültügyi rendszerének reformjához, a globális menekültügyi szabályozás kialakulásához járulnak hozzá.

Célok:

A pályázatok keretében a kialakulóban levő nemzetközi védelmi rendszer folyamatait, valamint tartalmát, például az Egyesült Nemzetek Szervezetének globális menedékjogi megállapodásának elfogadása, valamint végrehajtása iránti elkötelezettségét szükséges vizsgálni, összehasonlító perspektívákat nyitva és különös hangsúlyt helyezve az Európai Unió szerepére és részvételére. A felhívás céljaival összhangban vizsgálandó, hogy hogyan szervezhető meg a felelősségek megosztása, a készségek és kapacitások átadása, továbbá a kialakulóban levő globális menekültjogi rendszer nemzetközi joggal – beleértve a nemzetközi egyezményeket és az emberi jogokat – való kompatibilitása. Ezzel összhangban az Európai Unió és a menekülteket kibocsátó, valamint tranzitországok közötti megállapodásai értékelendők. A pályázatokkal szemben elvárás, hogy a jövőbeli menekültjogi szakpolitikák, valamint ezek végrehajtásának vonatkozásában olyan ajánlásokat dolgozzanak ki, amelyek globális, illetve Európai Unión belüli hatókörrel is alkalmazhatók, és a nemek közti egyenlőség, valamint az esélyegyenlőség szempontjának érvényesítésére egyaránt alkalmasak.

Különös figyelmet szükséges szentelni az érzékeny csoportok, például a bántalmazás vagy kizsákmányolás elől kíséret nélkül vagy családjukkal menekülő gyermekek, vagy a nemi alapú erőszak és megkülönböztetés elől menekülő nők és lányok védelmének. A megvalósítás során nemzetközi együttműködés kialakítására szükséges törekedni, különösen Kanadával, Brazíliával, a Dél-Afrikai Köztársasággal, valamint Jordániával, továbbá az illetékes nemzetközi szervezetekkel is, és biztosítani kell a menekültek és migránsok szakterületével foglalkozó tudósok, valamint releváns hátterű tudományos szakemberek, illetve kapcsolódó szakterületek képviselőinek részvételét is.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: MIGRATION-07-2019
Státusz: lejárt
Határidő: 2019.03.14.
Keretösszeg: 9 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2018. 10. 31.
Határidő:
2019.03.14.
Kiírás neve magyarul:
Összehasonlító tanulmány a menekültek nemzetközi védelme vonatkozásában
Kiírás neve angolul:
International protection of refugees in a comparative perspective
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges