0 különböző nyitott pályázat
2024. március 29.
Pályázati szűrő
ikt
b

Az elsőként beavatkozókat támogató technológiák

Összefoglaló:

A téma keretében olyan pályázatok támogatására kerülhet sor, melyek a természeti, vagy emberi eredetre visszavezethető súlyos katasztrófák esetén elsőként a helyszínen beavatkozók védelmének növelését, vagy kapacitásaik növelését szolgálják.

Célok:

A pályázatok 2018 során a következő altémára irányulhatnak: az áldozatok felderítését támogató technológiák.

Az elsőként beavatkozók számára az egyik fő probléma a természeti, véletlenszerű vagy ember által előidézett vészhelyzetek következtében (beleértve a terrorista támadásokat is) az épületekben rekedt áldozatok gyors felderítése. Olyan új technológiák fejlesztésére van szükség, melyek segítségével csökkenthető a nem látható áldozatok felderítésére fordított idő, hozzájárulva a mentési műveletek hatékonyságának növeléséhez, melynek eredményeként több élet menthető meg, és csökkenthető a sérülések mértéke.

A pályázatok keretében az első beavatkozók által használható más technológiák fejlesztése is megvalósítható abban az esetben, ha az első beavatkozó szervezetek részvétele nagy számban biztosított. Például, de nem kizárólagosan: kommunikációra képes intelligens, testen hordható eszközök első beavatkozók és K9 egységek számára, beleértve a könnyű súlyú energiaforrásokat; pilóta nélküli légi járművek, dróncsoportok és robotok alkalmazásán alapuló helyzeti tudatosságnövelő és kockázatcsökkentő rendszerek elsődleges beavatkozók számára; a Dolgok Internetén alapuló rendszerek; virtuális és kiterjesztett valóságra épülő megoldások; az áldozatok és első beavatkozók közötti kommunikációt támogató rendszermegoldások; kockázat-előrejelző és korai előrejelző technológiák.

A téma keretében fejlesztéssel érintett technológia tesztelésére és validációjára minden esetben sor kell, hogy kerüljön, nem csak laboratóriumi körülmények között, de oktató installációk és helyszíni kísérleti alkalmazás keretében is. A fejlesztett megoldással szemben elvárás olyan jellegzetességek kialakítása, mint a könnyű telepíthetőség, valamint a robosztus és rugalmas kommunikációs infrastruktúra használata. A megvalósítás során biztosítani szükséges olyan első beavatkozó szervezetek részvételét, mint a sürgősségi egészségügyi ellátást végző szervezetek, közegészségügyi hatóságok, bűnüldöző szervezetek, polgári védelmi szakemberek.

A megvalósítás során nemzetközi együttműködés kialakítására szükséges törekedni, különös tekintettel japán vagy koreai kutatóközpontok részételével.

A fejlesztéssel érintett technológia a megvalósítás végére a TRL4-6 technológiai készültségi szintre kell, hogy eljusson.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: SU-DRS02-2018-2019-2020
Státusz: lejárt
Határidő: 2018.08.23.
Keretösszeg: 28 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2018. 04. 01.
Határidő:
2018.08.23.
Kiírás neve magyarul:
Az elsőként beavatkozókat támogató technológiák
Kiírás neve angolul:
Technologies for first responders
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges