0 különböző nyitott pályázat
2024. május 03.
Pályázati szűrő
tt

Az európai interdiszciplinaritási gyakorlat tanulságai

Összefoglaló:

A téma olyan, más tudományterületek szakértőivel szoros együttműködést kialakító társadalom- és bölcsészettudomány szakemberek számára kínál lehetőséget, akik az interdiszciplinaritás jelenlegi gyakorlatának, és a benne rejlő lehetőségeknek az elemzésére vállalkoznak a Horizon 2020 program keretein belül, és azon túl.

Célok:

Jelen témával összefüggésben interdiszciplinaritás alatt a társadalom- és bölcsészettudományok és más tudományterületek közötti, továbbá a társadalomtudományok, a bölcsészettudományok és a művészetek különböző tudományágai között fennálló interdiszciplinaritás értendő. Az Európai Bizottság támogatja a társadalom és bölcsészettudományok valódi integrációját, melynek értelmében a társadalom- és bölcsészettudományi terület az európai társadalmi kihívások megválaszolásához szükséges tudományos, interdiszciplináris kérdések kollektív vizsgálatához nem más tudományterületek "kiegészítőjeként", hanem teljes mértékben járul hozzá.

A pályázatok keretében a társadalom- és bölcsészettudományi területek és más tudományágak között fennálló interdiszciplinaritás széles spektrumának vizsgálatát szükséges megvalósítani Európában, nemzeti, bilaterális vagy multilaterális szinten, adott esetben harmadik országokra is kiterjedően. Ennek során a legjobb gyakorlatok, és az interdiszciplinaritás terén tett sikertelen kísérletek elemzésére kell, hogy sor kerüljön, amely alapján az interdiszciplinaritás különböző típusaira, eredményeire és hatásaira kiterjedő jobb társadalmi-intézményi rálátás biztosítható. Elemezni szükséges a társadalom- és bölcsészettudományok és más tudományágak közötti mérvadó interdiszciplinaritás támogatását biztosító feltételeket. Ennek keretében a programok és projektek, valamint a kutatói szakmai előmenetelek értékelésére is sor kell, hogy kerüljön. A társadalom- és bölcsészettudományok, és az egyéb tudományok között meglévő vagy újonnan kialakuló interdiszciplináris együttműködések empirikus bizonyítékai alapján a pályázatok keretében vizsgálni szükséges azt is, hogy az interdiszciplinaritásban milyen lehetőségek rejlenek az Európa számára kihívást jelentő, például az egészségügy, mezőgazdaság, energia, éghajlatváltozás, technológiai innováció, biztonság, illetve bármely más releváns területen jelentkező különböző társadalmi kihívások megoldása terén.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: GOVERNANCE-15-2018
Státusz: lejárt
Határidő: 2018.03.13.
Keretösszeg: 1 500 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2017. 12. 05.
Határidő:
2018.03.13.
Kiírás neve magyarul:
Az európai interdiszciplinaritási gyakorlat tanulságai
Kiírás neve angolul:
Taking lessons from the practices of interdisciplinarity in Europe
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges