0 különböző nyitott pályázat
2024. április 26.
Pályázati szűrő
tt

A bevándorló gyermekek integrációjával kapcsolatos kihívások feltérképezése és kezelése

Összefoglaló:

A Horizon 2020 Program pályázatot hirdet a következő témában: adatok elemzése és szakpolitikai ajánlások készítése a meglévő migrációs csoportokról, a menekültek és menedékkérők gyermekeiről és a kísérő nélküli kiskorúakról.

Célok:

A pályázatoknak mennyiségi és minőségi adatokat és szakpolitikai ajánlásokat kell készíteniük az iskolákban lévő integrációról a meglévő migrációs kohorszokból a menekültek és menedékkérők gyermekeiről és a kísérő nélküli kiskorúakról, beleértve a menekültszállók és fogadó központok lakóit is.

Figyelembe kell venniük a tanulók hátterének összetettségét, ideértve a migrációs hátterű és az újonnan érkező, hosszú távon európai lakóhellyel rendelkező gyermekeket is, valamint fel kell mérnie a nemekkel, az identitással, az eredményekkel, a jóléttel, az otthon-iskola közötti kapcsolatokkal, valamint a diszkriminációval kapcsolatos kérdéseket.

Az etnikai, kulturális és antropológiai perspektívák mellett figyelembe kell venni a szociális és tanulási környezeteket, valamint stratégiákat szükséges kidolgozni a rugalmasság előmozdítására, a szegregáció elkerülésére és a gyermekek készségeinek és jólétének fokozására.

A pályázatok integrált megközelítést alkalmazhatnak annak megvizsgálásával, hogy a megfelelő lakáshoz való hozzáférés, a tisztességes életszínvonal, a visszaélések és kizsákmányolás minden formája elleni védelem, az egészségügyi ellátás és a pszichoszociális támogatás, az alternatív pedagógiai megközelítések és a művészetek miként befolyásolják a sikeres iskolai integrációt.

A pályázatoknak többek között a következő kérdésekkel is foglalkozniuk kell:

  • az Európába való érkezés és az oktatáshoz való hozzáférés között eltelt idő;
  • a fogva tartás és a deportálás tapasztalatai;
  • kormányzati kérdések és a finanszírozás;
  • a családok, a közösségek, az oktatási központok, a civil társadalom és a helyi szolgáltatások szerepe és attitűdje, nemi szempontból is;
  • az iskolák és az oktatók felkészültsége;
  • a nyelvtanulás és a többnyelvűség kérdése stb.

A menekült és migráns gyermekek tapasztalatait és véleményét figyelembe kell venni az ENSZ gyermekjogi egyezményének 12. cikkével összhangban. Az esélyegyenlőséget támogató legjobb gyakorlatokat az érintettek bevonásával kell meghatározni a meglévő tapasztalatok maximalizálásával, ideértve a menekültekkel és migráns kutatókkal és tudósokkal együttműködésben kidolgozott gyakorlatokat is.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: MIGRATION-05-2018-2020
Státusz: lejárt
Határidő: 2018.03.13.
Keretösszeg: 6 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2017. 11. 29.
Határidő:
2018.03.13.
Kiírás neve magyarul:
A bevándorló gyermekek integrációjával kapcsolatos kihívások feltérképezése és kezelése
Kiírás neve angolul:
Mapping and overcoming integration challenges for migrant children
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges