0 különböző nyitott pályázat
2024. április 20.
Pályázati szűrő
köz, mob

Különböző forgalmi forgatókönyvek keretében, kísérleti tesztadatokon alapuló tesztelési, validációs illetve hitelesítési eljárások a nagymértékben automatizált vezetési funkciók számára

Összefoglaló:

A Horizon 2020 Program pályázatot hirdet a következő témában: kutatás támogatása a nagymértékben automatizált vezetési funkciók kialakítására. A projektnek a különböző forgalmi forgatókönyvek keretébe integrált többféle használati esetben (beleértve a határok átlépésével járó utazásokat is) alkalmazható tesztelési és validációs eljárások fejlesztésére kell irányulnia.

Célok:

A gépjárműipari ágazat jelentős erőfeszítéseket és erőforrásokat rendel a fejlett gépjárművezetés-támogató funkciók teszteléséhez, illetve validációjához. A magas automatizálási szintű rendszerek esetében a tesztelés és validáció iránti igény drasztikus emelkedésére lehet számítani, az ennek során vizsgálandó vezetési helyzetek és forgatókönyvek széles skálája következtében. Minderre a jelenleg elérhető eljárások nem biztosítanak hatékony és költséghatékony megoldást. A nagymértékben automatizált vezetési funkciók különböző közlekedési forgatókönyvek keretében történő tesztelését, validációját és hitelesítését átfogó egységes eljárás fejlesztéséhez átfogó megközelítésre van szükség.

A kutatás a nagymértékben automatizált vezetési funkciók kialakítását támogató, a különböző forgalmi forgatókönyvek keretébe integrált többféle használati eset keretében (beleértve a határok átlépésével járó utazásokat is) alkalmazható tesztelési és validációs eljárások fejlesztésére kell, hogy irányuljon. A tervezett megoldásokat a teljes értékláncot képviselő, a fejlesztésben résztvevő érdekeltek széleskörű konszenzusával és egyetértésével kell kidolgozni. Ennek megfelelően az iparági szereplők, valamint tagállamok érdekeltjeinek széleskörű részvétele biztosítandó. A nagymértékben automatizált vezetést támogató átfogó validációs eljárások tudományosan megalapozott alapjait az Európában megvalósuló, folyamatban levő, valamint jövőbeli kísérleti tesztekből származó adatoknak és tudásnak kell biztosítania. Elvárás, hogy a tervezett tevékenységek keretében keletkező adatok valamennyi gyártó és érdekelt számára hozzáférhetők legyenek. A kutatás a vezetési környezetek valós idejű szimulációjának valós tesztekkel akár a teljes jármű, akár egy vagy több alrendszere vonatkozásában párhuzamosan történő egyesítésére kell, hogy irányuljon, a tesztekhez szükséges idő lerövidítése, a költségek csökkentése, a különböző érdekeltek közötti együttműködés támogatása, valamint a teszt során bekövetkező összetett interakcióik elemzése érdekében. A pályázatok keretében megvalósítandó a jármű szintjén, a jármű alkatrészei, valamint a V2X kommunikációs rendszerek vonatkozásában releváns modell-alapú validáció és szimuláció közös kritérium-rendszerének kidolgozása. A megbízható és pontos helymeghatározást, valamint a kiberbiztonsági sebezhetőség értékelését támogató új tesztmódszerek és eszközök fejlesztése előnyt jelent.

A tervezett tevékenységek a megvalósítás alatt álló projektekből, valamint a nagymértékben automatizált vezetési funkciók vonatkozásában releváns tesztelési és validációs eljárásokra irányuló más kezdeményezésekből származó tudáson és eredményeken kell, hogy alapuljanak, az EGNOS és Galileo által biztosított fejlett szolgáltatások igénybevételével. A megvalósítás során a meglevő eljárások és paraméterek összegyűjtése valamint elemzése, továbbá az erősségek, hiányosságok és a potenciális szinergikus hatások feltérképezése is elengedhetetlenül szükséges. A pályázatok keretében megvizsgálandó továbbá a tesztelés és validáció olyan új megközelítései alkalmazásának lehetősége, mint például a más ágazatokban már sikeresen alkalmazott és a nagymértékben automatizált vezetési funkciókra átültethető eljárások. A tesztelési és validációs eljárások fejlesztése során a jóváhagyás típusa vonatkozásában releváns szempontokat is figyelembe szükséges venni.

Az Európai Unió kutatási és innovációs területre vonatkozó nemzetközi együttműködési stratégiájával összhangban a megvalósítás során nemzetközi együttműködés kereteinek kialakítása, főleg az Amerikai Egyesült Államok, Japán, Dél-Korea, Szingapúr és/vagy Ausztrália által támogatott projektek/partnerek részvételének biztosításával különösen fontos.

A pályázatok keretében elvárás az US DOT kezdeményezés által támogatott projektekben résztvevő szervezetekkel való együttműködés a tudás és tapasztalatok megosztása, valamint a szinergikus hatások érvényesítése érdekében.

Végrehajtó ügynökség: Research Executive Agency (REA)
Pályázati azonosító: DT-ART-01-2018
Státusz: lejárt
Határidő: 2018.04.04.
Keretösszeg: 6 000 000 EUR
Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás: 100%
Kedvezményezett:
Kutatóközpont (kutatóhely, egyetemi kutatóközpont), Nagyvállalat, Mikro-, kis- és középvállalkozás, Non-profit szervezet (civil szervezet), Non-profit szervezet (állami fenntartású intézmény), Egyházi jogi szervezet, Egyéb gazdasági társaság (pl. szociális szövetkezet)
Konzorciumi előírás:

A konzorcium tagjai minimum három különböző EU tagországból vagy társult országból kell, hogy érkezzenek.

Feltöltés ideje: 2017. 10. 16.
Határidő:
2018.04.04.
Kiírás neve magyarul:
Különböző forgalmi forgatókönyvek keretében, kísérleti tesztadatokon alapuló tesztelési, validációs illetve hitelesítési eljárások a nagymértékben automatizált vezetési funkciók számára
Kiírás neve angolul:
Testing, validation and certification procedures for highly automated driving functions under various traffic scenarios based on pilot test data
Program:
Horizon 2020
Alprogram:
Societal Challenges