0 különböző nyitott pályázat
2024. április 25.
Pályázati szűrő
okt
sze

3. kulcstevékenység: Szakpolitikai reformok támogatása: Oktatáson, képzésen és ifjúságpolitikán keresztül megvalósuló társadalmi befogadás

Összefoglaló:

Az Erasmus+ Program pályázatot hirdet konzorciumok számára a következő témában: országokon átívelő együttműködési projektek támogatása az oktatás, a képzés és az ifjúságpolitika területén; az oktatás terén helyi szinten indított bevált gyakorlatok terjesztése és fejlesztése, vagy az oktatás és/vagy az ifjúságpolitikai környezet támogatására irányuló innovatív módszerek és gyakorlatok kidolgozása és bevezetése egy meghatározott közegben.

Célok:

A pályázati kiírás keretében országokon átívelő együttműködési projektek kapnak támogatást az oktatás, a képzés és az ifjúságpolitika területén.

A pályázati felhívás két csoportra osztható: az egyikbe az oktatás és a képzés (1. csoport), a másikba az ifjúságpolitika (2. csoport) tartozik.

Minden pályázatnak egy általános célkitűzéssel és egy egyedi célkitűzéssel kell foglalkoznia. Az egyedi célkitűzések az 1. és a 2. csoport számára külön felsorolásban szerepelnek. A pályázati felhívásban szereplő általános és egyedi célkitűzések listája teljes körű: azokat a pályázatokat, amelyek nem ezekkel a célkitűzésekkel foglalkoznak, nem lehet figyelembe venni.

Általános célkitűzések: a pályázati kiírás keretében benyújtott projekteknek mindkét csoportban a következő célokat kell szolgálniuk:

- az oktatás terén, elsősorban helyi szinten indított bevált gyakorlatok terjesztése és fejlesztése. A felhívással összefüggésben a fejlesztés egy bevált gyakorlat szélesebb körben való megismétlését/más közegbe való átvitelét vagy magasabb szintű/rendszerszintű bevezetését jelenti;

vagy

- az oktatás és/vagy az ifjúságpolitikai környezet támogatására irányuló innovatív módszerek és gyakorlatok kidolgozása és bevezetése egy meghatározott közegben.

Egyedi célkitűzések:

1. csoport – Oktatás és képzés

A pályázati felhívás célja, hogy az iskolák közötti hálózatosodást elősegítse az oktatás területén működő különböző szereplők (oktatási intézmények és más oktatási szolgáltatók, állami hatóságok, érdekelt felek, civil szervezetek, vállalkozások stb.) közötti tanulási közösségek létrehozása/fejlesztése révén.

Bár az ilyen tanulási közösségek fő kedvezményezettjei várhatóan az iskolák lesznek, a felhívás keretében benyújtott projektekbe ajánlatos más formális és nem formális oktatási és képzési ágazatokat – a kora gyermekkori neveléstől és gondozástól kezdve a szakképzésen keresztül a felsőoktatásig és felnőttképzésig –, valamint különböző szinten érdekelt feleket (hatóságok, intézmények, szolgáltatók, tanárok és tanulók, NGO-k, helyi közösségek, vállalkozások, családok, ifjúsági szervezetek stb.) is bevonni.

Az 1. csoport egyedi célkitűzései:

1. A társadalmi és polgári kompetenciák megszerzésének támogatása, az alapvető értékek ismeretének, megértésének és elsajátításának erősítése, a kölcsönös tisztelet és a kultúrák közötti párbeszéd előmozdítása, fellépés mindenfajta megkülönböztetés ellen;

2. Az inkluzív oktatás és képzés népszerűsítése és a hátrányos helyzetű tanulók oktatásának támogatása többek között azáltal is, hogy támogatják a tanárokat, az oktatókat és az intézményvezetőket a sokszínűség kezelésében és erősítik a társadalmi-gazdasági keveredést a tanulási környezetben;

3. A kritikus gondolkodás és a médiaműveltség javítása a tanulók, a szülők és az oktatók körében;

4. Az újonnan érkezett bevándorlók színvonalas oktatásba való beilleszkedésének támogatása, többek között a tudásszint felmérésével és a korábbi tanulmányok beszámításával.

2. csoport – Ifjúságpolitika

A 2. csoport egyedi célkitűzései:

1. A fiatalok közéleti részvételének ösztönzése az önkéntesség társadalmi befogadásban játszott szerepének erősítése útján;

2. A fiatalok radikalizálódásának megelőzése a társadalmi kirekesztés által fenyegetett fiatalok megkeresése révén.

Végrehajtó ügynökség: Oktatási, Audiovizuális és Kulturális Végrehajtó Ügynökség (EACEA)
Pályázati azonosító: EACEA 07/2017
Státusz: lejárt
Határidő: 2017.05.22.
Keretösszeg:

1. csoport– Oktatás és képzés: 8 000 000 EUR

2. csoport– Ifjúságpolitika: 2 000 000 EUR

Támogatási forma: Vissza nem térítendő
Támogatási intenzitás:

Az EU által nyújtott pénzügyi támogatás nem haladhatja meg a teljes támogatható projektköltség 80 %-át.

Kedvezményezett:

E pályázati kiírás szempontjából a következő pályázók tekinthetők támogathatónak:

- oktatási intézmények és más oktatási szolgáltatók,

- az oktatásért, képzésért és az ifjúságért nemzeti/regionális/helyi szinten felelős hatóságok,

- nonprofit szervezetek (NGO-k),

- kutatóintézetek,

- kereskedelmi szervezetek és szociális partnerek,

- tanácsadó és értékelő szervezetek,

- nemzetközi szervezetek,

- magánvállalatok,

- a fent felsorolt szervezetek hálózatai szintén támogathatók, amennyiben jogi személyiséggel rendelkeznek.

Konzorciumi előírás:

A partnerség minimális összetételére vonatkozó követelmény 4 különböző programországból 4 szervezet.

Amennyiben a projektben hálózat is részt vesz, a konzorciumban legalább 2 olyan szervezetnek is képviseltetnie kell magát, amely nem tagja a hálózatnak, és a konzorciumnak összességében legalább 4 támogatható országot kell képviselnie.

Feltöltés ideje: 2017. 04. 12.
Határidő:
2017.05.22.
Kiírás neve magyarul:
3. kulcstevékenység: Szakpolitikai reformok támogatása: Oktatáson, képzésen és ifjúságpolitikán keresztül megvalósuló társadalmi befogadás
Kiírás neve angolul:
Erasmus+, Key Action 3: Support for policy reforms: Social inclusion through education, training and youth
Program:
Erasmus+
Alprogram:
Key Action 3 - Support to policy reform